Úvod » Fotbal » liga Moravy

Pohár Moravy

publikováno 30.06.2015

Pohárová soutěž na Moravě zná svého vítěze. Stal se jím stejně jako před rokem tým SK Pobučí, který tak získal podruhé za sebou double. To se zatím v historii fotbalu na Moravě nepodařilo nikomu. Ještě než se tak stalo, střetlo se 18 mužstev ve vyřazovacích bojích, z nichž vyšli dva finalisté.

Už v prvním kole, kde se střetly neligové týmy s druholigovými, opustil soutěž druholigový tým Nedvězí, který byl vyřazen Crhovem. Ve druhém kole už nastoupila ligová osmička proti druholigovým soupeřům. A bylo to pro ligisty doslova Waterloo. Hned pětice ligistů se poroučela, do čtvrtfinále postoupily jen tři týmy z první ligy a s nimi pět druholigových.

Čtvrtfinále se hrálo už na dva zápasy a ve velkých kartách. Z trojice prvoligových vypadly Rejhotice, které nestačily na Cotkytle. Pobučí si lehce poradilo s Krásným, Vernířovice vyřadily Rejvíz. V souboji dvou druholigových měla více štěstí Štolnava, dokázala vyředit Ramzovou.

Do semifinále se dostaly dva prvoligové a dva druholigové týmy. pavouk rozhodl, že prvoligisté se utkají s druholigisty, takže se dalo očekávat, že finále bude zcela prvoligové. A to se také stalo. Pobučí vyřídilo Štolnavu celkovým součtem skore 11:0, Vernířovice to měly daleko těžší. V prvním zápase v Cotkytli totiž prohrály 1:3 a v domácí odvetě musely dohánět ztrátu. Ale podařilo se, výhra 5:1 znamenala, že Vernířovice se ve finále utkají s SK Pobučí.

Krásné - Pobučí 0:5 (0:5)  /-1/

3. Přeslička 0:1, 9. Žárovský 0:2, 19. Žárovský 0:3, 22. Žárovský 0:4, 39. Fadrhonc 0:5

Ramzová - Štolnava 2:3 (1:2)

15. Přeslička 0:1, 21. Buchtička 0:2, 32. Kosík 1:2, 59. Ptáček II. 1:3, 75. Kosík 2:3

Cotkytle - Rejhotice 2:1 (2:0)

10. Oščádal 1:0, 26. Melichárek 2:0, 85. Zikmund 2:1

Rejvíz - Vernířovice 0:7 (0:5)

6. Grubauer 0:1, 12. Bradlík 0:2, 30. Grubauer 0:3, 33. A. Kukačka 0:4, 36. F. Maršovský 0:5, 67. Marchand 0:6, 79. Bradlík 0:7

Pobučí - Krásné 4:0 (4:0)  /+1/

10. Žárovský 1:0, 14. Žárovský 2:0, 24. Hůlka 3:0, 33. M. Aňátko 4:0

Štolnava - Ramzová 1:1 (1:0)

8. Střihavka 1:0, 85. L. Šerák 1:1

Rejhotice - Cotkytle 3:3 (2:2)  /+1/

2. Perner 1:0, 19. Oščádal 1:1, 32. Šárovec 1:2, 40. Zola 2:2, 75. Urvalý 2:3, 87. Podrazil 3:3

Vernířovice - Rejvíz 3:2 (1:1)  /+2/

11. F. Maršovský 1:0, 19. Venoušek II. 1:1, 52. Zesírka 2:1, 57. Petlička 3:1, 70. Zdařil 3:2

Semifinále

Pobučí - Štolnava 6:0 (2:0)  /+2/

5. Rákosník 1:0, 13. L. Čajník 2:0, 50. Žárovský 3:0, 64. Přeslička 4:0, 70. Žárovský 5:0, 75. Přeslička 6:0

Cotkytle - Vernířovice 3:1 (1:1)

14. Grubauer 0:1, 37. Urvalý 1:1, 57. Paprsek 2:1, 74. Urvalý 3:1

Štolnava - Pobučí 0:5 (0:1)  /-1/

40. Hůlka 0:1, 62. Vostrý 0:2, 67. Hůlka 0:3, 73. A. Čajník 0:4, 85. M. Aňátko 0:5

Vernířovice - Cotkytle 5:1 (3:1)  /+1/

7. Jarda 1:0, 12. Bradlík 2:0, 17. Marchand 3:0, 34. Křižák 3:1, 65. F. Maršovský 4:1, 79. Mazal 5:1

Finále

Pobučí - Vernířovice 3:1 (3:0)  /+1/

6. Brouzdal  (Žárovský) 1:0, 21. Brouzdal 2:0, 30. Hůlka (Brouzdal) 3:0, 87. Petlička (Sova) 3:1

Rozhodčí Kačák  /0/, 433 diváků. Hráno 31. 5. v Temenici.

Favoritem finálového utkání byl mistrovský celek z Pobučí. Vernířovice v tento den už věděly, že sestupují do druhé ligy a frustrace ze sestupu se zejména v úvodu zápasu podepsala na jejich výkonu. Pobučí se brzy dostalo do vedení a od té chvíle bylo jasné, že favorit se dokáže prosadit. Když pak Brouzdal přidal druhý gól, bylo prakticky rozhodnuto. Přesně po půl hodině Brouzdal našel před brankou zcela volného Hůlku, který si ještě stačil obhodit brankáře Svitávku a stanovil výsledek poločasu na 3:0. Vernířovice nebyly důstojným soupeřem. Dopředu nevymyslely prakticky nic, v podstatě se hráči snažili jen kouskovat hru a dostat co nejméně branek. Ve druhém poločase se i Pobučí přizpůsobilo hře soupeře, zvolnilo tempo a diváci marně čekali na gól. Ten padl až tři minuty před koncem, ale do sítě Pobučí. Nekoncentrovaný Fadrhonc přišel snadno o míč v souboji se Sovou, který našel volného Petličku a Pobučí inkasovalo vůbec první gól v celém ročníku poháru. Přesto jeho vítězství a obhajoba pohárové trofeje byly zasloužené. Za výkon v prvním poločase lze udělit i pochvalu, po změně stran to už byl fotbal bez tempa i bez vzrušení. Pobučí zvítězilo ve všech zápase poháru s celkovým impozantním skore 26:1 a Žárovský se sedmi góly se stal nejlepším pohárovým střelcem.

V Poháru FIFAC budou Moravu reprezentovat vítěz ligy i poháru SK Pobučí, druhý tým v lize Sparta Temenice a třetí Dynamo Rejhotice.