Úvod » Fotbal » ostatní ligy

SMR, SWZ, LES - 10. kolo

publikováno 02.06.2015

San Marino

V San Marinu už bylo rozhodnuto v předposledním kole jak o mistru, tak o sestupujícím. V sázce ještě bylo druhé místo, zaručující účast v Poháru FIFAC. Klíčový zápas mezi Acquavivou a Juventusem sledovalo přes 400 diváků, zápas skončil po vyrovnaném průběhu 1:1. Juventus dlouho vedl brankou Bompariho, v závěru však Acquaviva vyrovnala a protože měla celkové lepší skore, patří jí druhé místo. Mezi Acquavivu a Juventus se vklínilo ještě Faetano, které porazilo nového mistra Serravalle hladce 4:0. Hráči Serravalle zřejmě ještě nevybředli z kocoviny po bouřlivých oslavách mistrovského titulu, pohybovali se mátožně, nedokázali si přihrát a nakonec byli rádi, že Faetano se spokojilo se čtyřmi brankami. Obhájce titulu tak získal bronz. Poslední Fiorentino se loučilo s ligou vítězstvím 2:0 nad Monte Giardinem po vcelku dobré hře. Probuzení Fiorentina a dvě vítězství v řadě však přišly pozdě, o sestupu už bylo rozhodnuto. Po delší době padlo v San Marinu hodně branek, celkem 114, což dává dobrý průměr 3,8 na zápas.

Přehled výsledků:

Acquaviva - Juventus 1:1 (0:1)

32. Bompari 0:1, 78. Sappi 1:1.

Fiorentino - M. Giardino 2:0 (0:0)

48. Fortalezzi 1:0, 49. Ma 2:0.

Faetano - Serravalle 4:0 (1:0)

28. Picchi 1:0, 72. Durati 2:0, 84. di Selva 3:0, 86. Durati 4:0.

5  -  Mandraleza (MGI)

4  -  Mamarosa (FAE), Prsteník (SER), Moderati (FIO), Solferini (JUV)

Svazijsko

Ve Svazijsku se v posledním kole na dálku rozhodovalo o titulu mezi Nhlangano Ngwarumas a FC Mbabane. Oba měli doma relativně snadné soupeře, Ngwarumas měli ale podstatně lepší skore. Lépe se vypořádali se svým soupeřem hráči Ngwarumas, kteří se ujali vedení už ve druhé minutě, kdy překvapil brankáře dalekonosnou střelou Mgwam. Brzy přidali další branky legionáři Roonie a Melčík a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Konečný stav 4:1 otvíral dvířka k titulu. Ještě bylo třeba počkat na výsledek z Mbabane, kde ale domácí FC jen remizoval se sestupujícími Ngwanes 1:1. Ngwanes se ujali vedení krátce před koncem poločasu, ve druhém dokázali z velkého tlaku jen vyrovnat. Svůj loňský titul tak tým FC Mbabane neobhájil, udržel aspoň druhé jísto před SC Hluti, který nestačil na Croydon, kterému podlehl hladce 0:3. Ngwarumas naposledy získali titul před dvěma lety, je to jejich celkově čtvrtý titul. V lize padlo celkem 108 branek, což je 3,6 na zápas.

Croydon - Hluti 3:0 (2:0)

39. Datwaneh 1:0, 41. Datwaneh 2:0, 65. Mahlomasa 3:0.

Ngwarumas - Mahamba 4:1 (3:1)  /+1/

2. Mgwam 1:0, 15. Roonie 2:0, 16. Melčík 3:0, 33. Lozio 3:1, 87. Koku 4:1.

6. Ngwanes 10 1 3 6 16:23 6

Zajímavostí je, že prvních pět týmů inkasovalo shodně po 17 brankách.

7  -  Mahlane (Ngwar.)

5  -  Guwaluwaha (HLU), Koku (Ngwar.), Bibione (MAH)

4  -  Webb (Ngwan), Datwaneh (CRO)

Lesotho

Rozhodující zápas o titul viděla téměř tisícovka diváků v Teyateyanengu. Domácí měli před druhým Sehlabathebe tři body náskok, ale stejné skore, takže při vítězství hostí by titul získali oni. Teyateyaneng však nenechal nikoho na pochybách, že mu titul právem náleží. Od začátku v kvalitním zápase diktoval tempo a z tlaku získal do poločasu vedení. Ve druhém poločase ještě domácí zvýšili na 2:0 a byli krůček od titulu. V 80. minutě zdramatizoval zápas hostující Simpo, ale o chvíli později střídající Habala pojistil vítězství a zajistil týmu z Teyateyanengu po 7 letech třetí titul v historii. Oby týmy se ještě střetnou ve finále domácího poháru, proto byl důležitý i zápas třetího se čtvrtým. Simpi potvrdilo třetí místo, když vyhrálo v Mohlokulu 0:2. Branky padly až v závěru, ale hráči Simpi kontrolovali zápas, ve kterém jim stačila i remíza. Přímý souboj o záchranu viděli diváci Mafetengu. Remíza 1:1 domácímu obhájci titulu nestačila a Mafeteng se poroučí do druhé ligy. Pitseng, který má za sebou jistě výraznější úspěchy v minulosti, se tak v lize udržel. Celkem padly v lize 104 góly, průměr je 3,466 na zápas.

Teyateyaneng - Sehlabathebe 3:1 (1:0)

34. Serenge 1:0, 69. Serenge 2:0, 80. Simpo 2:1, 84. Habala 3:1.

Mohlokulu - Simpi 0:2 (0:0)

78. Malumalu 0:1, 85. Malumalu 0:2.

Mafeteng - Pitseng 1:1 (0:0)

72. Zuluagu 0:1, 81. Balniérre 1:1.

1. Teyateyaneng 10 7 2 1 24:16 23
2. Sehlabathebe 10 5 2 3 22:18 17