Andaman Super League - 10. kolo

publikováno 02.06.2015

Vedoucí Eleven Shooters hostovali na hřišti v Sentinelu, kam se tentokrát přišla podívat téměř stovka domorodců, kteří se na své oddělené tribuně u pralesa mohli radovat z vítězství svého mužstva nad mistrem. Za deště se brzy hřiště změnilo v močál, na kterém se hráči Jets lépe pohybovali a po celkem vyrovnaném poločase po změně stran ovládli hru. Potíž nastala, když se domácím začala smývat namalovaná čísla z holých těl. Za nerozhodnutého stavu totiž nenápadně vnikli na hřiště dva diváci a dobrých pět minut hráli domácí v přesile. Teprve po upozornění hostujících trenérů rozhodčí Jayavanandrinathi přerušil hru a nezvané hráče se za pomocí asistentů snažil vykázat. Omylem však musel opustit hřiště i obránce Lele, který spolu s trenéry vehementně protestoval. Trvalo dobrou čtvrthodinu, než se vše vyjasnilo a Jayavanandrinathi poslal domácí hráče do kabin, aby si oblékli dresy. To se zase nelíbilo divákům, kteří si přáli, aby jejich hráči hráli ve svých tradičních "dresech" namalovaných na tělo, a tak trvalo dalších deset minut, než Jayavanandrinathi opět povolil pokračování. Paradoxně přestávka domácím prospěla a dvěma slepenými brankami získali rozhodující náskok. Závěr utkání už se hrál téměř za tmy, navíc hráči už byli téměř neroznatelní, protože hřiště bylo dávno za hranicí regulérnosti. Nicméně utkání se dohrálo, hosté nasedli na čluny a mistrovský pohár přebírali až nad ránem po příjezdu na domovský stadion. Na základě událostí pak ligové shromáždění  odsouhlasilo povinnost pro hráče Sentinelu nosit dresy také na domácím hřišti.

Druhé místo vybojoval celek z ostrova Rutland, který na domácí půdě zdolal Port Blair Uppers brankou ze samotného závěru. Uppers tak klesli na 5. místo, což je neúspěchem. Nicméně jarní výkony mužstva byly podstatně lepší, než v úvodu soutěže. Rutland druhou polovinu soutěže zvládl ze všech týmů nejlépe a druhým místem si zajistil účast v příštím ročníku Poháru FIFAC. V posledním utkání hostila Garacharama mužstvo Nachuge. Mužstvo z ostrova Little Andaman na podzim předvádělo atraktivní útočnou hru, ale druhá část ligy mu nevyšla. Získalo jediný bod a propadlo se až na dno. Na hřišti Garacharamy poslal hosty do vedení Jayanantnath, alepo změně stran domácí třemi brankami utkání otočili a po vítězství 3:1 jim v konečném účtování patří třetí příčka.

Celkem nastříleli střelci 103 branky, to je průměr 3,43 na zápas.

Rutland Snakers - Port Blair Uppers 1:0 (0:0)

88. Jangili 1:0

Sentinel Jets - Eleven Shooters  3:1 (1:1)

27. Yujum 1:0, 41. Soswatri 1:1, 61. Ogogo 2:1, 64. Jaraberu 3:1

Garacharama FC - Nachuge Typhoons  3:1 (0:1) /+1/

38. Jayanantnath 0:1, 60. Brihavidra 1:1, 75. Brihavidra 2:1, 86. Brindaprndra 3:1

1. Eleven Shooters 10 7 1 2 23:14 22
2. Rutland Snakers 10 5 2 3 18:14 17
3. Garacharama FC 10 4 3 3  15:17 15
4. Sentinel Jets 10 3 3 4 17:19 12
5. Port Blair Uppers 10 3 1 6 13:14 10
6. Nachuge Typhoons 10 2 2 6 17:25 8

5 - Chauhapattandhya, Soswatri, Biraneshtra (ELE), Ogogo (SEN)

4 - Jangili (RUT), Swinshahshahan, Uddamalakolabundy, Uppatlaney (NACH)