10. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 02.06.2015

BHÚTÁN

V závěrečném kole ještě bylo stále o co hrát, a tak největší pozornost se soustředila na hřiště Yetties, kteří hostili vedoucí Bjakar, a do Phuenccholingu, kde domácí rovněž živili šanci na zisk mistrovského titulu. Thimbú Yetties měli vzhledem ke špatnému skore už pouze teoretickou šanci na obhajobu trofeje, přesto začali dobře a po necelých deseti minutách šli do vedení, když Ringweho překonal nechytatelnou pěknou střelou pod břevno Drukmel. Bjakar ale brzy hru vyrovnal a stále častěji se hrálo před domácí brankou. V polovině poločasu si zaběhl za obranu Turbo Lepcha a chytrým lobem vyrovnal. Ještě v první půli pak otočil stav utkání Dhorbu a v sektoru hostí skupinka fanoušků Bjakaru začala slavit. Jejich tým ve druhé půli s přehledem vedení uhájil a po čtrnácti letech znovu získal mistrovský titul. Ukončil tak symbolicky tříletou nadvládu domácích Yetties, kteří tentokrát obsadili až třetí místo.

V Phuenccholingu potřebovali domácí porazit poslední Raidak a doufat, že Bjakar v Thimbú prohraje. Phuenccholing začal dobře a už ve třetí minutě otevřel Jigme skore. Jenže ve snaze nastřílet co nejvíce branek nechávali domácí dost otevřenou obranu, čehož soupeř dokázal využít. Brzy vyrovnal Naltchema a také na druhou branku domácích dokázali po přestávce hráči Raidaku odpovědět. Potřetí šli domácí do vedení zásluhou výborně hrajícího Jigmeho v 71. minutě, ale v úplném závěru utekl domácí obraně střídající Pottkan a andamanský veterán svým prvním goolem v dresu Raidaku vyrovnal. Phuenccholingu by ale ani vítězství na titul nestačilo, druhé místo je však po slabších letech velkým úspěchem. Naopak Raidak se nedočkal jediného vítězství a s pěti body za remízy obsadil poslední místo.

V posledním utkání se ještě mohl Hatisar vyhoupnout na druhou příčku, ale na hřišti v Paru vydrželi hráči z jihu Bhútánu bojovat jen první polovinu utkání. Po změně stran domácí ovládli hru a připsali si první vítězství v sezoně. Hatisar tak skončil až na čtvrté příčce a o Pohár FIFAC bude muset zabojovat v domácím poháru.

Poslední kolo bylo nejbohatší na branky, padlo jich patnáct a celkový průměr tak stoupl na solidních 3,46 branky na zápas.

Thimbú Yetties - Bjakar Rangers  1:2 (1:2)

9. Drukmel 1:0, 22. Turbo Lepcha 1:1, 33. Dhorbu 1:2

FC Phuenccholing - Raidak Chhukha  3:3 (2:1)

3. Jigme 1:0, 8. Naltchema 1:1, 23. Magore 2:1, 53. Prichna 2:2, 71. Jigme 3:2, 90. Pottkan 3:3

Paro Druks - Hatisar Chillies  4:2 (2:2)

4. Linzian 0:1, 22. Wangden 1:1, 31. Linzian 1:2, 43. Yamalee 2:2, 48. Bohush 3:2, 61. Bhushta 4:2

1. Bjakar Rangers 10 6 3 1 23:13 21
2. FC Phuenccholing 10 4 4 2 19:15 16
3. Thimbú Yetties 10 4 3 3 12:14 15
4. Hatisar Chillies 10 3 5 2 19:16 14
5. Paro Druks 10 1 4 5 19:25 7
6. Raidak Chhukha 10 0 5 5 12:21 5

Povedenou rok v dresu Bjakaru má za sebou sikkimský útočník Turbo Lepcha, který ovládl tabulku střelců a pomohl svému týmu k vítězství v lize. Navíc jej jeho výkony opět katapultovaly do sikkimské reprezentace. Turbo Lepcha jako jediný nastřílel více než pět branek.

6 - T. Lepcha (BJA)

4 - Jigme, Drukpa (PHU), Wadzong, Linzian (HAT)

3 - devět hráčů

BARMA

Ani v Barmě obhájce neuspěl. Falam po výborném podzimu na jaře ztratil formu, vybojoval pouhé čtyři body, což nestačilo. V posledním kole dokonce neuspěl na hřišti posledního Tararingapatamu a nakonec tak klesl až na 3. místo. Poslední nadějí na Pohár FIFAC, kde se tygrům v uplynulých ročnících velmi dařilo, bude mít v Poháru Barmy. Mistrem se stala hodně nečekaně Laputta. Hráči z jihu na podzim nasbírali jen pět bodů, což znamenalo předposlední místo, ale na jaře došlo k velké proměně. Laputta vyhrála všechny zápasy a zaslouženě nakonec vybojovala svůj pátý titul. V posledním kole potvrdila svoje postavení na čele přesvědčivou výhrou nad finalistou Poháru FIFAC Akyabem, který v posledních třech kolech prohrál a ve finále Poháru FIFAC tak rozhodně nebude favoritem. Na druhé místo se vrátilo Shwebo, které rozdrtilo Yenangyaung.

Celkem padlo 101 branek, což je 3,36 na zápas.

FC Tararingapatam - Falam Tigres  3:1 (1:1)

19. Kchan Jul 0:1, 37. Pyou Ha 1:1, 80. Su Mrong 2:1, 82. Pyou Ha 3:1

Ywei Laputta - Akyab Sailors  3:0 (1:0) /+1/

22. Olyfutum 1:0, 56. Ho Won 2:0, 73. Ho Won 3:0

Shwebo Pyas - Yenangyaung Myan Myins  5:0 (2:0)

29. Tu Su 1:0, 41. Do Le Wa 2:0, 71. Do Le Wa 3:0, 77. Tham Su 4:0, 79. Tham Su 5:0

1. Ywei Laputta 10 6 2 2 18:11 20
2. Shwebo Pyas 10 5 2 3 21:13 17
3. Falam Tigres 10 5 1 4 15:16 16
4. Yenangyaung Myan Myins 10 3 4 3 17:21 13
5. Akyab Sailors 10 3 2 5 15:20 11
6. FC Tararingapatam 10 2 1 7 15:20 7

Korunu pro krále střelců si rozdělili čtyři hráči, k vedoucímu Na Pijovi z Akyabu, který poslední dvě kola nezlepšil svoji bilanci, se v posledním kole přidali další střelci. Jako nejlepší se ukázala střelecká potence útočného dua Laputty Olyfutum - Ho Won, kteří dohromady nastříleli devět branek a byli hlavními strůjci jarního laputtského zázraku. Ho Won byl navíc ve svých 33 letech povolán do reprezentace k zápasu 2. kola na Nauru.

5 - Ho Won (LAP), Do Le Wa (SHW), Shan Mlok (YEN), Na Pij (AKY)

4 - Olyfutum (LAP), Tham Su (SHW), Swi Nya (FAL), Kou Shou (TAR)