Úvod » Fotbal » liga Moravy

13. kolo ligy Moravy

publikováno 25.05.2015 (aktualizováno 27.05.2015)

Je rozhodnuto - Pobučí obhájilo titul - sestupují Přemyslov a Vernířovice

13. kolo mohlo už dát odpověď na to, jestli se mužstvu SK Pobučí podaří obhajoba. Pobučí vedlo o tři body před druhou Temenicí a při možném zaváhání Sparty pak stačilo bodovat proti Vikanticím. Na opačném konci tabulky měl Přemyslov jen malou špetku naděje na záchranu, ale ta se rozptýlila v existenčním zápas Klepáčov - Přemyslov, který zvládli lépe domácí. Ti potřebovali kromě svého vítězství ještě porážku Vernířovic, To se stalo, Vernířovice nezvládly zápas v Pekařově s s ligou se loučí.

Protože včera z časových důvodů nebylo možné uskutečnit online přenos, podívejme se chronologicky, jak celé kolo probíhalo.

První změna stavu je hlášena z Pekařova. Ve 3. minutě se domácí ujímají v zápase s Vernířovicemi vedení 1:0 a s Dřevaři to v této chvíli vypadá bledě.

V Pobučí mohli diváci jásat v 10. minutě, kdy se poprvé trefil za domácí proti Vikanticím Brouzdal. Pobučí by v této chvíli už bylo mistrem.

19. minuta a smutek v Temenici. Spatra v zápase s Rejhoticemi inkasuje a sen o titulu se rozplývá. A ve 23. minutě už Rejhotice vedou 2:0, navíc Temenice má na svém kontě tři žluté karty.

Ve 29. minutě je stav v Pobučí vyrovnán. Za Vikantice se trefil Vachůn a diváci poněkud znejistěli. Ale když přišla zpráva o stavu v Temenici, je opět veselo.

Po půlhodině se zdá být vše jasné. Pobučí vede v této chvíli tabulku o čtyři body před Temenicí, na konci má Klepáčov 17, Vernířovice 13 a Přemyslov 11 bodů.

Ve 39. minutě zvyšují Rejhotice své vedení v Temenici na 3:0 a to už vypadá pro Temenici beznadějně.

O minutu později máme hlášení z Klepáčova - domácí Dukla střílí vedoucí branku, vede nad Přemyslovem 1:0. Klepáčov má v této chvíli 19 bodů, Vernířovice 13 a Přemyslov 10 bodů.

Za těchto stavů končí na všech stadionech první poločas. Vypadá to, že už v této chvíli je vše rozhodnuto. V Pobučí se diváci chystají slavit, hrstka vernířovických fanoušků v Pekařově pije na žal. Klepáčovští se radují, fanoušci Přemyslova to vzdali už před zápasem, do Klepáčova ani nepřijeli.

Už začaly druhé poločasy, první zpráva z Klepáčova říká, že Dukla zvýšila na 2:0. Tady je to jasné, Přemyslov už zřejmě rezignoval.

52. minuta přináší velký jásot v Pobučí - domácí dávají vedoucí branku, trefil se Pracháč. Je to 2:1 a hráči jsou při chuti.

V 58. minutě přidává Pobučí třetí gól a prezident klubu chvátá do místní hospody pro šampaňské.

69. minuta a jasno se zdá být i v Pekařově. Bolek zvyšuje na 2:0 a Vernířovice už to mají zřejmě zpečetěné.

72. minuta. Kosmetická úprava výsledku v Temenici, domácí Martin Kozlík snižuje na 1:3. Pobučí však stále vede 3:1, takže ani závěrečný pokus Temenice zřejmě nebude mít vliv na celkové pořadí.

Posledních deset minut. Klepáčov střílí dvě rychlé branky za sebou a poráží Přemyslov 4:0. Pekařov zvyšuje na 3:0, v Klepáčově se mohou radovat ze záchrany. Pobučí přidává ještě čtvrtý gól a je dobojováno. V Pobučí si ještě počkali na potvrzení výsledku z Temenice a už bouchají zátky. Pobučí obhajuje svůj loňský primát, což se naposledy podařilo Kamenolomu Krásné v roce 1995.

Ma druhém konci se s ligou po roce loučí Přemyslov. Tým se sice snažil, občas vybojoval vítězství, většinou ale s mužstvy druhé poloviny tabulky. Za celý ročník nebyl v rabulce na lepším, než sedmém místě. Druhým sestupujícím jsou Vernířovice, které se do druhé ligy vracejí po dvou letech. Mužstvo už dlouho pendluje mezi první a druhou ligou, tentokrát rozhodl zejména špatný závěr, v posledních třech kolech mužstvo nebodovalo. Na úkor Vernířovic se zachránil nováček ligy Klepáčov, který se pohyboval celý rok na hraně sestupu klíčová byla výhra v dnešním utkání.

Za 14 dní nás čeká ještě poslední kolo. O prvních dvou místech i o obou sestupujících se sice rozhodlo, ale ještě bude o co bojovat. V sázce je třetí místo, které může zaručit postup do Poháru FIFAC. O tom se rozhodne za týden v Temenici, kde se ve finále domácího poháru střetne Pobučí s Vernířovicemi. Pokud Pobučí obhájí víězství v poháru, pak se z  třetího místa v lize bude postupovat. To se sice vzhledem k současné formě Vernířovic předpokládá, ale pohár je nevyzpytatelná soutěž, kde i outsajdr může zaskočit favorita. Nechme se tedy překvapit.

Přehled výsledků a tabulka

Sparta Temenice - Dynamo Rejhotice 1:3 (0:3)

Rozhodčí Kačák  /1/   315 diváků.

Baník Pekařov - Dřevař Vernířovice 3:0 (1:0)

Vernířovice - Temenice

Střelci: Vedoucí Zola tentokrát neskoroval, přesto se udržel na čele se 13 brankami. Druhý Bolek si gól připsal a ztrácí na Zolu jediný zásah.

13  -  Zola (RJH)

12  -  Bolek (PEK)

9   -  T. Hitchcock (POB), Masálek (PRE)

7   -  Tomas (KLE)

Druhá liga

Předposlední kolo rozhodlo o druhém postupujícím do první ligy. Stalo se jim podle očekávání Dynamo Cotkytle. V souboji s třetí Ramzovou stačilo Dynamu bodovat, což se podařilo. Dynamo na Ramzové vyhrálo a poslalo Ramzovou na čtvrté místo. Na třetí se vyhoupla Štolnava, která na jaře hraje v dobré pohodě a vyhrála potřetí v řadě. Tím se také definitivně zachránila, stejně jako Nedvězí, které si veze tři body z Rejvízu. O udržení bude bojovat v posledním kole ještě trojice týmů: Rejvíz, Potůčník a Bukovice. Nejlepší se udrží, další dva si ještě mohou vybojovat ligu v baráži s Crhovem a Žárovou. Všechny tři ohrožené týmy hrají v posledním kole venku, kde moc šancí na body nemají.