Sikkimská liga - 10. kolo. FC Gangtok novým mistrem!

publikováno 22.05.2015 (aktualizováno 26.05.2015)

Dnešní závěrečné kolo rozluštilo tajenku, kdo se stane mistrem Sikkimské ligy pro rok 2015. Všechna utkání začala shodně v 15 hodin a v každém utkání mohlo jedno z mužstev slavit, tak byl letošní závěr dramatický. Dikchu na hřišti Geyzingu drželo naději na historický úspěch až do 85. minuty, kdy inkasovalo vyrovnávací gól. Jenže ani kdyby vynikající Yatso v brance udržel čisté konto, nebylo by to stačilo. V Gangtoku totiž Himalaya deklasovala 4:0 domácí Icemans a dlouho držela naděje. Ve druhém derby se totiž vedoucí FC Gangtok hodně trápil se Sherpou. První poločas byli Sherpové jednoznačně lepší a zaslouženě odcházeli do kabin s jednobrankovým vedením. V této chvíli měla nejblíže k titulu Himalaya. Ani začátek druhého poločasu nevypadal na nějakou změnu, až v 66. minutě spasil FC střídající hráč Saikuri, který vyrovnal. O čtyři minuty později našel Saikuri volného Chepkoye, který podruhé překonal Ganchhenga a trumfy v této chvíli byly už na straně FC Gangtok. A když přišla za několik minut na stadión Icemans zpráva, že Chepkoy přidal třetí branku, jen to zašumělo zklamaným povzdechem mezi fanoušky hostující Himalaye. Naději ještě v závěru vykřesal pro Himalayu Nangapar, který snížil, ale vyrovnat se už Sherpům nepodařilo, a tak fanoušci FC Gangtok po závěrečném hvizdu mohli společně se svým týmem slavit po sedmi letech v pořadí už devátý titul. Naopak na stadiónu Icemans zavládl smutek. Domácí mužstvo bude muset o ligovou příslušnost bojovat v baráži se Singtamem, který suverénně prošel druhou ligou a nebude vůbec lehkým soupeřem, zvláště, když současná forma Icemans je prachbídná. Také fanoušci Himalaye smutní. Jejich tým, který suverénně ovládl první polovinu soutěže, nezvládl jarní pokračování a musí se spokojit s druhým místem.

Geyzing Glaciers - Dikchu Athletics  1:1 (0:0)

64. Ma Kchwei 0:1, 85. Bharati (Rumbat) 1:1. Rozhodčí Khambe /1/, ŽK Namgyapa, Nyinchol (GEY), 846 diváků.

Gangtok Icemans - Himalaya Gangtok  0:4 (0:2)

21. Taipchung 0:1, 32. Sindjatnanthya 0:2, 64. Rakwa (př.kop) 0:3, 85. Taipchung 0:4. Rozhodčí Rasang /1/, ŽK Bhangutta - Swaling, 1022 diváků.

FC Gangtok - Sherpa Club Gangtok   3:2 (0:1) /+1/

26. Pradhan (př. kop) 0:1, 66. Saikuri (Lamyen) 1:1, 70. T.R. Chepkoy (Saikuri) 2:1, 74. T.R. Chepkoy (Ohn Pok) 3:1, 86. Nangapar (Dhurbu) 3:2. Rozhodčí Rajangiri /0/, 1667 diváků.

1. FC Gangtok 10 6 1 3 22:19 19
2. Himalaya Gangtok 10 5 3 2 28:16 18
3. Dikchu Athletics 10 4 4 2 22:15 16
4. Sherpa Club Gangtok 10 3 2 5 18:16 11
5. Geyzing Glaciers 10 2 5 3 17:25 11
6. Gangtok Icemans 10 2 1 7 17:33 7

Po odchodu Naymal Khala, který si během pěti let udržoval průměr více než jednu branku na zápas, nemá sikkimská liga střelce podobných kvalit. V uplynulých dvou letech stačilo Šárovi i Do Ho Wenovi sedm branek na korunu krále střelců a ani tentokrát se nejlepší kanonýr nedostal nad desetibrankovou metu. První místo v tabulce střelců si upevnil Taipchung, který dvěma brankami do sítě Icemans nakonec zastavil svúj střelecký účet na osmi brankách. Dvakrát se trefil také Tashi Rai Chepkoy z mistrovského FC Gangtok a posunul se tak na 2. místo se šesti brankami. Zajímavostí je, že se ani jednomu střelci nepodařilo zaznamenat hattrick.

8 - Taipchung (HIM)

6 - T.R. Chepkoy (FCG)

5 - Lattam (HIM), Sumatra (DIK)

4 - Rakwa (HIM), S. Mandardanjan (DIK), Nangapar (SHE)

Nejlepším nahrávačem se s pěti asistencemi stal král střelců minulého ročníku Do Ho Wen z FC Gangtok.

2. liga

V posledním ligovém kole už bylo o účastníkovi baráže rozhodnuto, a tak se dohrávalo v poklidu. Střelci už zřejmě odešli na dovolenou, protože diváci ve třech utkáních viděli pouhé čtyři branky, což je rekordem 2. ligy. Také celkový průměr je hodně nízký - pouhých 2,8 branky na zápas. Vedoucí Singtam v utkání proti Lachenu zkoušel některé hráče, kteří nedostávali tolik prostoru, a nakonec se rozešel se soupeřem remízou. Lachen utkání pojal zodpovědněji, čeká jej ještě semifinále domácího poháru. Po prohraném prvním poločase svého soupeře po změně stran překvapivě přehrával a nakonec zaslouženě vyrovnal. Namchi nepodařené jaro potvrdilo domácí prohrou s Manganem a po suverénním podzimu přišel velký útlum v podobě pouhých tří bodů na jaře. Mangan tak svého soupeře přeskočil a obsadil 2. místo. V souboji mužstev ze dna tabulky v podprůměrném zápase porazili Black Hats mnichy z Pemayangtse nejtěsnějším rozdílem a posunuli se na 5. místo.

Singtam Wilds - FC Lachen  1:1 (1:0) /+1/

45. Nandhpar 1:0, 64. Tadong 1:1

Black Hats - Pemayangtse Red Monks  1:0 (1:0)

14. Nyagmel 1:0

Namchi Storm - Real Mangan  0:1 (0:1)

37. Sorben 0:1

1. Singtam Wilds 10 6 4 0 25:11 22
2. Real Mangan 10 4 4 2 17:13 16