Úvod » Fotbal » liga Moravy

12. kolo ligy Moravy

publikováno 14.05.2015

Ve 12. kole byly k vidění zajímavé zápasy se spoustou branek, ve všech čtyřech docházelo k velkým zvratům ve vývoji utkání. V ligové tabulce se Pobučí odpoutalo od druhé Temenice a má tříbodový nádkok, což ovčem dvě kola před koncem ještě nedává žádnou jistotu. Třetí Vikantice už ztrácejí na vedoucí pozici devět bodů a z boje o titul jsou už vyřazeny. Na konci tabulky bude ještě velké drama. Poslední Přemyslov má už jen minimální naději na záchranu, ale o sedmém místě ještě není zdaleka rozhodnuto. Ze sestupových pozic se už dostal Pekařov a polepšil si i Klepáčov. Na předposlední příčku spadly Vernířovice. Rozdíly jsou ale minimální a ještě ani třetí Vikantice nemají stoprocentní jistotu záchrany.

Dynamo Rejhotice - Nova Vikantice 2:3 (2:1)

22. Perner 1:0
  31. Zámečník 1:1
44. Zola (Davidson) 2:1
  50. Vachůn 2:2
  64. Saussé (B. Hrozný) 2:3

Rozhodčí Kačák  /1/,  305 diváků.

Zápas třetího se čtvrtým přinesl zajímavý fotbal, ve kterém byly Rejhotice dlouho lepším týmem. V první půli měly více ze hry, častěji se hráči dostávali na dostřel Přibylovy branky a nechyběly ani góly.O vedení se postaral Perner pěknou střelou mezi Přibylovy kotníky. Na vyrovnávací gól ještě před poločasovou přestávkou odpověděl Zola, který si svým 13. gólem upevnil pozici na čele tabulky střelců. Také druhý poločas začali lépe domácí, ve 48. minutě Zola z dobré pozice trefil tyč. V 50. minutě však Vachůn vystihl nepřesný odkop Derricka a zdálky překonal Krávu. Pak se hra vyrovnala, dobré akce se střídaly na obou stranách. Více štěstí měli hosté, Saussé využil Hrozného vysunutí a podstřelil padajícího Krávu. V závěru se Rejhotice snažily o vyrovnání, dobrou šanci měl střídající Čejka i Žák, ale Přibyla nikdo nepřekonal a tak si obě mužstva v tabulce vyměnila pořadí.

Rozhodčí Fadrhonc  /1/,  213 diváků.

Dlouho nebylo poznat, že hraje poslední s prvním a už vůbec ne, kdo je tím posledním týmem. Přemyslov od začátku diktoval tempo, dostával se do pěkných akcí, nechybělo ani zakončení. Svou převahu vyjádřil dvěma brankami v rozpětí pěti minut. Catchman i Otakar Jura dokázali využít přesných přihrávek Marka Jury a Smätany. Přemyslov nastoupil sice jen s jedním útočníkem, Masálka na hrotu ale dobře doplňovala obě křídla - Palanda i Smätana. Až v závěru poločasu se podařilo z ojedinělé akce Pracháčovi snížit. Ani ve druhém poločase Pobučí nijak nepřevyšovalo domácí, kteří se snažili držet míč a nepouštět soupeře do větších šancí. V 55. minutě ale přetažený centr Rákosníka překvapivě zapadl do branky a bylo vyrovnáno. Přemyslov se pak zatáhl do obrany a čekal na příležitost k brejkům, k nimž ale obrana Pobučí nikoho nepustila. Ale ani Pobučí svou mírnou převahu v poli nedokázalo využít a tak se hrálo prakticky bez šancí. Když už se zdálo, že se body budou dělit, dopustill se osudné chyby Pavel Jura a doslova namazal do střelecké pozice Hůlkovi, který šanci zkušeně proměnil a postaral se o to, že Pobučí získalo všechny tři body. Nutno říci, že víc šťastně, než zaslouženě.

Dřevař Vernířovice - Dukla Klepáčov 3:4 (3:0)

Rozhodčí Koula  /0/, 242 diváků.

Zápas začal pro domácí dobře. Ve 12. minutě se vydal na polovinu soupeře Zesírka a sólo zakončil prudkou střelou z hranice pokutového území, na kterou byl Benedikt krátký. Vernířovice měly i nadále převahu, Klepáčov se nemohl dostat na domácí polovinu a když do poločasu přišly další branky, nikdo nepochyboval, že v boji o ligovou záchranu budou Vernířovice úspěšné. Jenže po přestávce bylo všechno jinak. V klepáčovském dresu vystřídal pomalého Haralda Pumpu Hovadík, Posledník se vysunul z místa stopera do zálohy a Klepáčov byl najednou častěji na domácí polovině. A brzy přišel gól, který dal Posledník po přiťuknutí Tomase. Vzápětí Posledník krásnou střelou snížil na rozdíl jediné branky a na kopačky domácích se vloudila nervozita. A Klepáčov stále více začal dominovat. Lukáš vyrovnal po chybě brankáře Svitávky a pak dokonce Lukáš dokonal obrat, který nikdo nepředpokládal. Klepáčov vedení už udržel a poslal tím na sestupovou pozici Vernířovice. Po zpackaném poločase hosté dokázali otočit ztracený zápas způsobem, který si zaslouží obdiv.

Rozhodčí Piškula  /5/,  359 diváků.

Zápas začal velmi nečekaně. Hosté se z prvního útoku ujali vedení a na Spartu jakoby spadla velká deka. Hráči se možná ještě nevzpamatovali z pohárového výprasku v Akyabu a začali kupit chybu za chybou. Pekařov, kterému jde hlavně o záchranu, dokázal nekoncentrovanost domácích využít a střílel svému užaslému soupeři gól za gólem. Po čtvrtém gólu vzkypěla žluč Honzíkovi, který nakopl střelce gólu Kamila Votrubu do hýždě. Votruba si to nenechal líbit a povalil Honzíka na zem. Rozhodčí Piškula dal žlutou kartu Honzíkovi a Votruba vyvázl bez napomenutí. To se pochopitelně nelíbilo domácím, začali se s rozhodčím hádat a dostali další tři žluté. Ještě při odchodu do kabin musel Piškula čelit útoku jednoho z rozvášněných diváků a pořadatelé měli co dělat, aby nedošlo k inzultaci. Druhý poločas začali domácí lépe a brzy Kozel snížil. Rozhodčí pak doslova za nic dal hostím dvě žluté karty, což vyvolalo v hledišti hodně smíchu. Střídající Antonín Šavrda pak přidal druhý gól a Pekařov už jen bránil vedení. Krasík pak snížil na rozdíl jediné branky a až do konce se hrálo stále před brankou Pekařova. Brankář Potok však měl formu a pochytal všechno, co se dalo. Několikrát měl i štěstí, když Kukačka, Moshushu i střídající Pihávek mířili zblízka jen do jeho rukou. Přes veškerou snahu se už Temenici nepodařilo vyrovnat. Několikrát i proto, že doslova zoufalý rozhodčí zastavil nadějně vypadající akci pro neexistující ofsajd, nebo místo ponechání výhody odpískal přímý kop z méně výhodné pozice. Temenice tak v boji o titul ztratila důležité body, Pekařov se už posunul na páté místo.

11  -  Bolek (PEK)

9   -  T. Hitchcock (POB), Masálek (PŘE)

6   -  Tomas (KLE), D. Guma (POB), Tungura (VER)

Program 13. kola:

Temenice - Rejhotice

Pekařov - Vernířovice

Klepáčov - Přemyslov

Pobučí - Vikantice

Všechny zápasy se hrají v neděli 24. května,připravuje se online přenos ze všech zápasů.

Druhá liga

12. kolo rozhodlo již o prvním postupujícím do první ligy. Kamenolom Krásné má před třetí Ramzovou osmibodový náskok  a nemůže skončit hůře, než na druhém místě. Také druhé Dynamo Cotkytle má již jen krůček k návratu do první ligy. Před Ramzovou má náskok 6 bodů a o pět branek lepší brankový rozdíl. Na konci tabulky se vrátil Potůčník do sestupového pásma, z něhož se dostal Rejvíz. Ale do konce chybí ještě dvě kola a do baráže může spadnout kdokoliv od 4. místa. Čeká nás ještě velký boj o udržení druholigové příslušnosti.

Přehled výsledků

Nedvězí - Štolnava 0:1 (0:1)

9. Sáček 0:1

Krásné - Bukovice 2:1 (1:0)  /+2/

8. Stavitel 1:0, 50. Kantor 2:0, 84. Kujbaba 2:1

Cotkytle - Potůčník 4:3 (2:2)  /+1/

5. Werner 0:1, 20. Žárofka 0:2, 39. Křižák 1:2, 40. Urvalý 2:2, 46. Kokos 2:3, 50. Křižák 3:3, 63. Rumík 4:3

Rejvíz - Ramzová 3:3 (1:0)

34. Venoušek II. 1:0, 56. Kosík 1:1, 63. Tráva 2:1, 68. M. Rumcajs 2:2, 78. Venoušek II. 3:2, 79. M. Rumcajs 3:3

1. Krásné 12 9 0 3 27:18 27
2. Cotkytle 12 8 1 3 24:17 25
3. Ramzová 12 5 4 3 25:23 19
4. Štolnava 12 5 1 6 19:18 16
5. Nedvězí 12 4 2 6 18:20 14
6. Rejvíz 12 4 1 7 17:23 13
7. Potůčník 12 3 3 6 20:23 12
8. Bukovice 12 2 4 6 14:22 10