Úvod » Fotbal » Liga Mauritiu

9. kolo ligy Mauritiu

publikováno 12.05.2015

Předposlední kolo ligy Mauritiu ještě více vyostřilo situaci na špici tabulky. Oba vedoucí týmy vyhrály a unikly další dvojici, která má už čtyřbodovou ztrátu. North Lagoon deklasoval St. Piérre rozdílem šesti branek a má lepší skore, než druhý FC Union Flacq. Ten zvítězil v Barlow 4:2 a obhájce titulu z Barlow je na pokraji sestupu. K nečekanému výsledku došlo v Tamarinu, který byl doslova smeten Chamarelem a přišel definitivně o možnost zabojovat ještě o titul. Na třetím a čtvrtém místě došlo ke kuriózní situaci. Jak Tamarin, tak Chamarel mají stejně bodů a navíc navlas stejné skore. Na vzájemné zápasy je sice lepší Chamarel, ale toto kritérium rozhoduje při rovnosti bodů i skore až po posledním kole. Poslední kolo bude neobyčejně dramatické. V přímém souboji o titul se střetne Flacq s North Lagoon, St. Piérre potřebuje v zápase v Tamarinu bodovat, aby si zajistil ligovou příslušnost i pro příští ročník. Obhájce titulu a semifinalista Poháru FIFAC Barlow pak musí vyhrát v Chamarelu a doufat, že Tamarin v St. Piérre rovněž vyhraje. Budeme se těšit za napínavý závěr soutěže.

Rozhodčí Mahenandra  /1/, 586 diváků.

O titul bojující domácí tým svého soupeře nijak nešetřil a od začátku udával tempo. Hosté už v páté minutě poprvé inkasovali a brzy se ze hřiště vytratili. Do poločasu s chutí hrající Clippers přidali další tři branky a zvláště Dourého gól na 4:0 byl ukázkový. Douré, který hrál poprvé v tomto ročníku od začátku, naběhl na křižný pas Baptuswahiriho a z voleje z rohu pokutového území křižnou ranou nedal brankáři Parkinsonovi šanci. Po přestávce už tempo poněkud polevilo, ale St. Piérre se ke kloudné šanci nedostal. Naopak domácí přidali ještě dvě branky a vylepšili si před závěrečným kolem skore.

Barlow United - FC Union Flacq 2:4 (2:1)

Rozhodčí Ndahonem  /2/,  419 diváků.

Barlow bojuje na dvou zcela rozdílných frontách. V Poháru FIFAC bojuje o postup do finále, ale v lize o holý život a zdá se, že právě tento boj bude velmi obtížný. V ligovém zápase proti Flacqu, který usiluje o titul, začali Barlowští dobře. Zejména agilní Crawley, který musel nahradit vykartovaného Calaca, působil obraně soupeře velké problémy. Na první gól nahrál Mbobovi, druhý dal sám. Rozhodující zlom v utkání přišel krátce před koncem prvního poločasu. Chamonix snížil na 2:1, když si ale zřejmě před gólem pomohl faulem. Protesty domácích nebyly k ničemu, rozhodčí gól uznal a navíc potrestal protestující hráče žlutými kartami. Docorého do druhé půle nahradil Badhar, ale střídání se příliš nepovedlo, právě Badhar se dopustil chyby, po které se snadno dostal k míči Marinelli, našel volného Mc Neala a ten otočil průběh zápasu. Pak dostali další žluté karty dva domácí hráči za fauly a mužstvo už nebylo schopné svému soupeři konkurovat. V závěru v pohodě hrající Flacq přidal ještě další hřebíček do barlowské rakve a zdá se, že do druhé ligy to mají domácí podstatně blíže, než do první. Obzvlášť, když v příštím zápase budou chybět tři vykartovaní hráči.

FC Tamarin - Olympique Chamarel 1:6 (1:5)

Rozhodčí Mohutu  /0/,  492 diváků.

Olympique se pustil do zápasu ve velkém stylu. Už po 15 sekundách trefil Butsundu tyč, ve třetí minutě Simpson nekompromisní ranou otevřel skore. Po chvíli měli domácí na kontě dvě žluté karty za přílišnou tvrdost a ještě do desáté minuty přidal Butsundu druhý gól. Hostím se dařilo vše, nač sáhli a stříleli svému soupeři jeden gól za druhým. Do poločasu se jim podařilo dát pět branek a to ještě dost vychytal brankář Arnou. Jediným světlým bodem pro domácí byl přesně provedený přímý kop Mouseleho asi z 22 metrů. Druhý poločas se hrál ve volnějším tempu, hosté kontrolovali hru a občas předvedli pohlednou akci. Góly však přestaly padat a dlouho se stav neměnil. Až v 80. minutě přidal šestý gól S'ete, čímž došlo k již zmiňované situaci, kdy se skore obou mužstev zcela vyrovnalo. Nováček ligy Chamarel podal zatím nejlepší výkon v dosavadním průběhu ligy a definitivně si zajistil ligovou příslušnost i do příští sezóny.

7 - Chamonix (FLA), Gjoura (STP)

5 - Jan Rosník, Naymal Khal (TAM), Simpson (CHA)

Program 10. kola:

St. Piérre - Tamarin

Chamarel - Barlow /+1/

Flacq - North Lagoon

Druhá liga

Ve druhé lize je již rozhodnuto. Vacoas vyhrál pátý zápas v řadě, tentokrát na hřišti posledního FC Porthos, čímž si zajistil šestibodový náskok před dvojicí Logo-Logo a Flat. Flat si z Agalegy dovezl jen bod, čehož využilo Logo-Logo a po vítězství v Albionu nad Black Aces se dostalo na druhé místo. Poslední zůstal Porthos a zůstane tam i po skončení ligy. Pro kdysi slavný tým je to nelichotivý závět sezóny a pokud nedojde k přehodnocení přístupu většiny hráčů k fotbalu, nedá se očekávat rapidní zlepšení.