Úvod » Fotbal » liga Moravy

11. kolo ligy Moravy

publikováno 05.05.2015

11.kolo se hrálo netradičně od 23. dubna do 1. května. Už ve čtvrtek 23. dubna se předehrával zápas Klepáčova s Temenicí, Pekařov s Rejhoticemi se střetl v dohrávce 1. května. Oba vedoucí týmy získaly plný počet bodů, takže na špici se bude rozhodovat až v závěru soutěže. V boji o záchranu si polepšil Pekařov, který porazil Rejhotice a posunul se na 6. místo. Důležité body získaly i Vikantice.

Klepáčov -Temenice 0:1 (0:0)

83. Martin Kozlík 0:1

Rozhodčí Fadrhonc  /2/, 188 diváků.

Podprůměrný zápas. Temenice se zřejmě šetřila před zápasem v Barmě a hrála tak, aby se nikdo nezranil a neunavil. Klepáčov toho fotbalově moc nabídnout nemohl, a tak se nepříliš velký počet diváků nudil. Až v závěru se hlavně díky Temenici hra aspoň trochu začala podobat ligovému utkání a o něco lepší hosté dotlačili šťastně míč do branky díky pohotovosti Matrina Kozlíka.

Rozhodčí Jablonický  /0/, 375 diváků.

Pobučí poprvé na jaře navázalo na dobré výkony z podzimu a soupeře z Vernířovic porazilo výrazným rozdílem. Už začátek domácím nadmíru vyšel, po sedmi minutách vedli o dvě branky a soupeře válcovali i nadále. Až za stavu 4:0 poněkud polevili a výsledkem byly dva góly v jejich síti během jediné minuty. Závěr si však pohlídali a ještě dokázali přidat další branky. Vernířovice svým výkonem zklamaly. Naivní otevřená obrana kupila chybu za chybou a hbití útočníci Pobučí toho dokonale využili.

Rozhodčí Cap  /0/,  346 diváků.

Ve Vikanticích se hrál kvalitní fotbal. Zpočátku domácí zaskočili soupeře a dali do 10. minuty dvě branky, ale Přemyslov se nepoložil, vyrovnal hru a dokázal snížit. Měl i několik dalších příležitostí k vyrovnání, ale nedokázal je využít. První poločas byl rychlý, gólové příležitosti se rodily na obou stranách. Ve druhém poločase už hostím začaly docházet síly a Vikantice toho využily k dalším brankám. Hosté už jen inkasovali žluté karty za přílišnou tvrdost. Vikantice po pěti porážkách konečně vyhrály a posunuly se do první poloviny tabulky.

Rozhodčí Koula  /3/,   215 diváků.

V prvomájové dohrávce za stálého deště zaskočil o záchranu bojující Pekařov soupeře pošilhávajícího po pohárových příčkách. Díky větší bojovnosti získal do poločasu dvoubrankový náskok, který dokázal po přestávce ještě zvýšit. Rejhotice se pak probudily a zatlačily domácí do defenzivy, ale bylo už příliš pozdě. Snížení na 3:2 přišlo až v předposlední minutě a na vyrovnání nebyl čas. Utkání se hrálo hodně tvrdě, bylo k viděni spousta zákroků, které volaly po kartách. Nepřesný rozhodčí Koula nakonec vytáhl jen dvě, a to ještě za zákroky, které nepatřily k těm tvrdším. Pekařov se dostal ze sestupových příček, Rejhotice prakticky už nemají šanci ohrozit vedoucí duo.

Druhá liga

Oba vedoucí týmy ztrácely body. Dynamo Cotkytle jen remizovalo na hřišti posledních Bukovic 1:1, Kamenolom Krásné prohrál na Štolnavě, která podala nejlepší výkon jara a díky dvěma brankám v prvním poločase získala cenné tři body. Třetí Ramzová po boji porazila Nedvězí a přiblížila se vedoucí dvojici, polepšil si Potůčník, který se vítězstvím s Rejvízem posunul na šesté místo.

Ramzová - Nedvězí 3:2 (1:1)

9. Zuzánek 0:1, 12. Brázda 1:1, 63. V. Manka 2:1, 87. Hrbatý 2:2, 90. Brázda 3:2

Potůčník - Rejvíz 3:1 (1:0)

18. Skočdorži 1:0, 50. Parník 2:0, 77. Werner 3:0, 86. Venoušek I. 3:1

Bukovice - Cotkytle 1:1 (1:0)  /-1/

12. Krávek 1:0, 73. Křižák 1:1

Štolnava - Krásné 2:0 (2:0)

16. Šuplík 1:0, 25. Ptáček II. 2:0

1. Krásné 11 8 0 3 25:17 24
2. Cotkytle 11 7 1 3 20:14 22