Úvod » Fotbal » liga Moravy

10. kolo ligy Moravy

publikováno 17.04.2015

Desáté kolo moravské ligy přineslo dva důležité zápasy. Bylo to nejen derby mezi Rejhoticemi a Přemyslovem, které jsme sledovali v online přenosu, ale hlavně zápas dvou vedoucích mužstev Temenice - Pobučí, o které byl největší divácký zájem. Temenice se vítězstvím nad lídrem tabulky dotáhla bodově a jen horší skore rozhoduje o pořadí na prvních dvou místech.  Ve zmiňovaném derby v Rejhoticích se podařilo poslednímu Přemyslovu bodovat, ale na únik z posledního místa to nestačilo. Předposlední Pekařov totiž také remizoval a udržel předposlední místo. Zajímavostí je, že až dosud byla v lize jen jedna remíza, ale v tomto kole se zrodily hned dvě. Na pořadí mužstev se mnoho nezměnilo, jen Vikantice a Vernířovice si vyměnily pořadí na 4. a 6. místě.

Rozhodčí Cap  /0/   366 diváků.

Zápas dvou rozdílných poločasů. Přemyslov překvapil aktivní hrou, neustálým napadáním domácí rozehrávky a dokázal svou převahu v první půli vyjádřit dvěma brankami. Po změně stran, kdy Šeříka vystřídal Páník, se domácí dostali do hry a zatlačili soupeře do defenzivy. Páník snížil a v dramatickém závěru po sílícím tlaku vyrovnal z přímého kopu Podrazil. Více o průběhu se dočteme v sekci Livescore v online přenosech.

Dřevař Vernířovice - Nova Vikantice 2:0 (2:0)

29. Filip Maršovský (Marchand) 1:0
37. Tungura (Filip Maršovský) 2:0

Rozhodčí Jablonický  /1/,   315 diváků.

Zápas měl jen průměrnou úroveň. Zpočátku se hra dlouho odbývala převážně daleko od obou branek, do gólové šance se prakticky nikdo nedostal. Snad jen pokus Saussého snesl ligové měřítko, ale ani jeho střela se mezi tyče nevešla. Čekalo se na to, kdo udělá první chybu a stalo se v 29. minutě. Marchand obešel Masaře, který při pokusu o zákrok ztratil kopačku. Než si ji obul, Marchand poslal míč do běhu volnému F. Maršovskému, který pohodlně skoroval. Nabuzený Filip pak předvedl několik pokusů o průnik do soupeřova vápna a v 37. minutě našel volného Tunguru, který prostřelil brankáře Přibyla a stanovil výsledek poločasu na 2:0. Druhý poločas byl fotbalovým odvarem. Domácí se s vedením spokojili a vedení začali bránit. Vikantice musely hrát dopředu, ale nedostaly se dál, než někam k uctivé vzdálenosti od Svitávkovy branky. Přímou střelu se nepodařilo vyprodukovat nikomu, takže diváci se ve druhé půli  nudili. Výsledek se nezměnil a Vernířovice si připsaly důležité tři body, čímž si s Vikanticemi vyměnily pořadí v tabulce.

Rozhodčí Adámek  /2/   595 diváků.

Na utkání dvou vedoucích nužstev si našlo cestu skoro šest stovek diváků. Viděli dobrý zápas, zejména zásluhou domácího týmu, který dokázal navázat na výborné představení proti Tamarinu a předvedl bojovný fotbal s řadou pěkných fotbalových akcí. Hosté z Pobučí jakoby na jaře ztráceli dech. Prohráli hladce v Klepáčově, trápili se se slabým Pekařovem a ani v Temenici nepředvedli nic z toho, co je zdobilo na podzim. Od začátku bylo na hřišti jen jedno mužstvo, které tvořilo hru. Hrálo se převážně na polovině Pobučí, jedna pěkná akce střídala druhou a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Na konci první čtvrthodiny se prosmýkl Tamba kolem Pracháče i Gumy a nedal Medvídkovi šanci. Převaha domácích pokračovala, Medvídek se snažil pochytat, co se dalo, ale na dorážku Martina Kozlíka po střele Reného Šavrdy nestačil. Poločas skončil 2:0 a hosté z frustrace předvedli několik nepěkných zákroků, za něž po zásluze inkasovali žluté karty. jednu dostal i Medvídek. který jen díky benevolenci rozhodčího Adámka unikl červené kartě, když hrubě fauloval těsně před vápnem pronikajícího Moshushu. Druhý poločas začal podobně, jako první. Opět se hrálo převážně na polovině hostí a snahu domácích korunoval krásnou střelou asi z 25 metrů obránce Honzík, který zvýšil na 3:0. Ani střídání v týmu Pobučí hru nijak neoživilo, jen hlad po gólech už domácí neměli takový, jalo dosud. V závěru se přece jen Pobučí dostalo k několika náznakům šance a v 86. minutě Tim Hitchcock proměnil nabídku Zedníčka k čestnému gólu. Pobučí ale svým výkonem i přístupem k zápasu zklamalo a vůbec nepřipomínalo vedoucí mužstvo tabulky. Pětibodový náskok z podzimu je pryč a pokud se hra týmu rapidně nezlepší, s obhajobou titulu to nebude nijak růžové.

Baník Pekařov - Dukla Klepáčov 2:2 (1:2)

Rozhodčí Piškula  /0/,  277 diváků.

Zápas přinesl velkou snahu i bojovnost, měl zajímavý průběh, ale i řadu nepřesností a velkých chyb. Po nich padly prakticky všechny branky. Hned z první vážnější akce padl gól, který si za rámeček určitě nedá brankář Potok. Posledník jej překonal z dobrých 35 metrů. Pak Pekařov zvýšil úsilí a podařilo se mu vyrovnat, když totálně zaspala obrana Dukly. Bolek s Maškem měli volnou cestu k brance a Bolek vyrovnal. Pak vystihl nepřesnou rozehrávku mezi Kamilem Votrubou a Pavlem Vazoněm Škába a překonal Potoka. Snaha domácích o vyrovnání ještě do poločasu se minula účinkem, když Bolek poslal lehký míč z malého vápna vedle skoro prázdné branky. Druhý poločas přinesl větší tlak domácích hned v úvodu a jejich snaha byla korunována úspěchem. Roh Marka Kaňáka směřoval přímo do rukou Benedikta, kterému ale vypadl míč přímo k Bolkovi, který snadno vyrovnal. Pak se hra přiostřila, Duchna dostal za faul žlutou a brankář Benedikt v přerušené hře ještě nakopl Bolka. Dostal jen žlutou, i když diváci se dožadovali červené. Pak se do konce už nic podstatného nestalo, obě mužstva neproměnila několik dobrých šancí hlavně díky nepřesné koncovce. Zápas dospěl do remízy a Pekařov zůstává i nadále na sestupové příčce.

8. Přemyslov 10 3 1 6 18:29 10

Ve střelecké tabulce zůstal Zola na prvním místě, přestože neskoroval. Polepšili si zajména dvougóloví Bolek a Masálek, jednou se prosadil i Hitchcock. Pořadí:

11 - Zola

9 -  Tim Hitchcock, Bolek

8 -  Masálek

6 -  Tomas

5 -  David Guma, Tungura

Program příštího kola je netradičně roztažen do několika dní. Už ve čtvrtek se hraje zápas Klepáčov - Temenice, v neděli podle programu Pobučí - Vernířovice a Vikantice - Přemyslov. Zápas Pekařova s Rejhoticemi je odložen na pátek 1. května.

Druhá liga

V 10. kole vedoucí dvojice nezaváhala. Kamenolom Krásné dovezl důležité tři body z Nedvězí a Dynamo Cotkytle podle očekávání porazil Štolnavu. Ve zbývajících zápasech se nečekalo vítězství posledních Bukovic  v Rejvízu, zatímco další prohra Potůčníku na Ramzové už nikoho nepřekvapila. Krize nedávného ligového týmu trvá už hodně dlouho a bezprostředně hrozí baráž o udržení druhé ligy.

Přehled výsledků

Nedvězí - Krásné 1:4 (0:3)

7. Chlupatý 0:1, 24. Pomalý 0:2, 42. L. Šarda 0:3, 54. L. Šurek 1:3, 87. Chlupatý 1:4

Cotkytle - Štolnava 3:1 (2:1)  /+1/

34. Křižák 1:0, 38. Hajnc 1:1, 42. Martínek 2:1, 51. Rumík 3:1

Rejvíz - Bukovice 1:2 (0:1)  /+1/

2. Ignác Guma 0:1, 59. Fekete 0:2, 68. Rak 1:2

Ramzová - Potůčník 2:1 (1:0)  /+1/

41. Perník 1:0, 59. Valibuk 1:1, 81. Zachrník 2:1

1. Krásné 10 8 0 2 25:15 24
2. Cotkytle 10 7 0 3 19:13 21