Úvod » Fotbal » Liga Mauritiu

7. kolo ligy Mauritiu

publikováno 16.04.2015

Ve druhém kole druhé poloviny mauritijské ligy se nedařilo pohárovým zástupcům. Barlow nestačil na poslední tým ligy St. Piérre a v dramatickém utkání, ve kterém padlo sedm gólů, těsně svému soupeři podlehl. Nedařilo se ani Tamarinu, který nestačil na North Lagoon. A do třetice doma nezískal ani bod Chamarel, který rovněž těsně podlehl čerstvému lídrovi tabulky Unionu Flacq. Ten své vedení zvýšil už na tříbodový náskok před druhým North Lagoon. Tamarin opustil druhé místo je třetí o čtyři body za Flacqem. Barlow i přes porážku zůstal na pátém místě, ale už jen o skore před St. Piérre. Poslední tři kola budou ještě velmi zajímavá.

Barlow United - St. Piérre Sharks 3:4 (1:2)

Rozhodčí Pandriassa  /0/,  405 diváků.

Na domácích byla vidět únava po nadvakrát hraném domácím utkání se Simpi a následné cestě do Lesotha. Od začátku byli hosté překvapivě aktivnější, častěji se dostávali do brankových šancí a po půlhodině zaslouženě vedli 0:2. Po úvodní spíš opatrné čtvrthodině udeřil po zaváhání Maršovského Gjoura, pak po krásné akci Tse-tseho skoroval do prázdné branky Catcher. Ještě do poločasu ránu Calashnicka do břevna dorazil Mbobo  a snížil na 1:2. Zdálo se, že se domácí dostali do hry, ale krátce po přestávce napřáhl zdálky Catcher a hosté opět vedli o dvě branky. Když pak Grimes využil zmatku v domácí obraně a lehce podél brankáře dal čtvrtý gól, zdálo se být rozhodnuto. Barlowští to ale ještě nevzdali. Střídající mladík Joanny snížil na 2:4 a z velkého tlaku v závěru zápasu ještě snížil na rozdíl jediné branky Nuwanuwa. Ale pak už hráčům Barlow došly síly, hosté si vedení pohlídali a nepřipustili už žádnou změnu skore. Bodově se tak dotáhli na Barlow a o záchranu se bude v posledních třech kolech ještě bojovat.

FC Tamarin - North Lagoon Clippers 2:3 (0:3)

2. Sharon (Allan) 0:1
  28. Perlin 0:2
  41. Kobylka 0:3
57. Mousele (Jan Rosník) 1:3
85. Timore (Solomon) 2:3

Rozhodčí Kong  /0/,  464 diváků.

Domácí začali velmi špatně. Hned z prvního útoku inkasovali a stejně jako v Barlow byla na hráčích vidět únava z náročného zájezdu na Moravu. Po hřišti se v porovnání s čilými hráči hostí doslova ploužili. Není divu, že v závěru poločasu inkasovali ještě dvakrát a v poločasové přestávce měl trenér Tamarinu Ntawarulikula v kabině co řešit. Jeho proslov se zřejmě neminul účinkem, protože domácí vtrhli do druhé půle úplně jinak. Usadili se na polovině soupeře a začali svou nátlakovou hrou vytvářet před brankou Khardjaha, který podruhé musel nahradil indisponovaného Namaritana, závary a nebezpečné situace. Po 12 minutách se prosadil Mousele, kterému nabil Jan Rosník. Ale i přes velkou převahu se další šance rodily těžce a navíc Khardjah v brance měl svůj den a místy doslova čaroval. Tlak domácích pomalu polevoval a vypadalo to na bezpečné vítězství North Lagoon. Pět minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Timore, který skoroval po Solomonově pasu, ale na víc se už hráči Tamarinu nezmohli. Tamarin tak přišel o druhé místo, na které se posunul právě jeho soupeř.

Olympique Chamarel - FC Union Flacq 1:2 (1:1)

Rozhodčí Mohutu  /2/,  533 diváků.

Dramatický zápas plný emocí se hrál před zaplněným hledištěm v Chamarelu. Hráči Flacqu, kteří se v předchozím kole nečekaně dostali na první místo, se snažili své postavení udržet, ambiciozní domácí se snažili jim to ce nejvíce znepříjemnit. Začátek byl ve znamení mírné převahy Flacqu, který se dostal do vedení zásluhou Cocose. Ten hlavou přeloboval špatně vyběhnuvšího brankáře Poulaina. Pak se rozpoutal boj, hrálo se nahoru dolů, jeden útok následoval druhý, jen góly chyběly. Až před koncem poločasu domácí vyrovnali. Rozhodčí odpískal velmi sporný faul hostujícího Lumbaby na Simpsona a zatímco Lumbaba se snažil přesvědčit sudího, že on zcela určitě nefauloval a do sporu se přimíchal i brankář, domácí Rabessy okamžitě přiťukl Simpsonovi, který poslal míč do prázdné branky. Rozhodčí překvapivě ukázal na střed hřiště a nastala mela. Hosté se vehementně dožadovali opakování přímého kopu, pustili se do rozhodčího, který rozdal během chvíle čtyři žluté karty. Do druhého poločasu nastoupili hosté sice značně rozezleni, ale brzy dokázali využít zaváhání domácí obrany a po rychlém protiútoku se dostali opět do vedení. Pak se zatáhli před vlastní vápno a domácí až do konce zápasu marně dobývali Benitezovu branku. Několikrát měli i velké štěstí, když Butsundu trefil jen břevno prázdné branky a Simpson dorážku poslal do ležícího brankáře. Ten se ještě několikrát vyznamenal a měl velkou zásluhu na tom, že jeho konto ve druhé půli zůstalo čisté. V závěru se ještě Chamarelší dožadovali odpískání penalty po ruce Davidse, ale ta byla u těla a rozhodčí správně nechal pokračovat ve hře. Flacq své vedení v zápase i v tabulce udržel.

6. St. Piérre 7 2 1 4 14:23 7

6 - Chamonix (Flacq), Ngawarula (NL), Gjoura (St. P.)

5 - Jan Rosník (Tam.)

Příští kolo (24. 4.):  St. Piérre - Chamarel, Flacq - Tamarin, N. Lagoon - Barlow /+1/.

Druhá liga

Flat přišel o vedení v tabulce, když prohrál na hřišti pátého Black Aces jasně 0:3. Do čela se dostal Vacoas, který doma zdolal po boji Logo-Logo 2:1. Nejzajímavější zápas se hrál v Port Louis. Domácí Porthos nestačil na Agalegu a v zápase plném zvratů prohrál 2:3. Porthos na posledním místě ztrácí na předposlední Black Aces už čtyři body. Naštěstí se z druhé ligy nikam nesestupuje.

Přehled výsledků:

Black Aces - Flat 3:0 (2:0)

5. Tiger 1:0, 32. Bonanga 2:0, 59. Bonanga 3:0

Porthos - Agalega 2:3 (1:1)

6. Gabiwura 0:1, 39. Benoix 1:1, 66. Noah 2:1, 70. Kakukbehu 2:2, 78. Buickland 2:3

6. Porthos 7 1 1 5 13:17 4

Příští kolo: Flat - Vacoas (o 1. místo), Logo-Logo - Porthos /+1/, Agalega - Black Aces.