7. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 15.04.2015

BHÚTÁN

Poprvé v letošním ročníku se dostal na čelo tabulky nejúspěšnější tým bhútánské fotbalové historie Thimbu Yetties. Hodně tomu pomohla remíza jeho největších soupeřů Bjakaru a Hatisaru. Utkání na hřišti v Bjakaru mělo rychlý úvod. Nejprve otevřel skore domácí střelec Turbo Lepcha, ale o dvě minuty později už bylo srovnáno, o což se zasloužil pravý obránce Hatisaru i bhútánské reprezentace Rao. Urputná bitva další branky už nepřinesla, i když na obou stranách bylo několik příležitostí, a tak souboj nakonec skončil zaslouženou remízou. Yetties nastupovali na půdě posledního Raidaku v roli favorita, ale dlouho se nemohli přes zhuštěnou domácí obranu prosadit. Podařilo se to až ve druhé půli Drondupovi, favorit se uklidnil a Nemo přidal dvanáct minut před koncem druhou branku. Domácí ještě stačili v závěru zkorigovat, ale na víc už neměli. Také Phuenccholing boj o titul nevzdává. Na domácím hřišti hostil trápící se Paro a v prvním poločase to byla jednoznačná záležitost domácích, kteří svoji herní převahu vyjádřili dvěma brankami. Po změně stran ale Paro začalo hrát mnohem odvážněji a domácí najednou měli potíže. V 55. minutě krásnou individuální akcí, kdy obešel čtyři protihráče i brankáře Tsheringa, snížil Karo a devět minut před koncem dokonce Upray vyrovnal, když lobem přelstil čerstvého reprezentanta Tsheringa. Domácí ale bojovali až do konce, znovu soupeře zatlačili a minutu před koncem vstřelil veledůležitou branku Shamling. Phuenccholing tak má nadále pouze dvoubodovou ztrátu na čelo, ale hodně těžký los - v příštím kole zavítá na hřiště lídra Yetties a pak přivítá doma Bjakar.

Raidak Chhukha - Thimbu Yetties  1:2 (0:0)

54. Drondup 0:1, 78. Nemo 0:2, 84. Bhushel 1:2

Bjakar Rangers - Hatisar Chillies  1:1 (1:1)

9. Turbo Lepcha 1:0, 11. Rao 1:1

FC Phuenccholing - Paro Druks  3:2 (2:0)

4 - Turbo Lepcha (BJA), Drukpa (PHU)

3 - Rondup (YET), Wadzong (HAT), Karo (Paro)

Příští kolo:

Yetties - Phuenccholing

Paro - Bjakar

Hatisar - Raidak

BARMA

Situace na čele tabulky se pořádně dramatizuje. Stále sice vede Falam, ale za zády má hned trojici pronásledovatelů s dvoubodovým odstupem. Falamu se na jaře nedaří. Po vypadnutí z Poháru FIFAC a porážkách od Akyabu nedokázal vyhrát čtvrté utkání v řadě. V domácím utkání s Yenangyaungem byli Tygři po celý poločas neškodní, a tak soupeř zaslouženě vedl po brance A Pok Lhopa. Po změně stran sice přišlo zlepšení na domácí straně, ale stačilo to jen na vyrovnání, o které se postaral zkušený Kchan Jul. Opět se nedařilo Ongerovi, který zjevně není ve své kůži a po poločase střídal. Přesto jej trenér Andaman Mantarakkihuarraoi povolal na první kvalifikační zápas, doufaje, že talentovaný útočník mezi svými spoluhráči pookřeje. Naopak v dobré formě zahájili jarní sezonu Námořníci z Akyabu. Tentokrát si poradili s lepšícím se Tararingapatamem a posunuli se už na 2. místo. Hosté sice brzy vedli, když Kyan Huena nečekaně zaskočila skákavá střela záložníka Pyu Ha. Ale domácí ještě v první půli stav utkání otočili dvěma slepenými brankami. Postarali se o ně reprezentanti Po Khnya a Na Pij. Zvláště útočník Na Pij odehrál zápas ve velkém stylu, byl u všech nebezpečných akcí a svým důrazem motal hlavy obráncům soupeře. Svůj výkon pak korunoval ve druhé půli, kdy se krásně trefil přes hlavu a prakticky rozhodl. Hosté sice v závěru snížili po pěkné brance Tirupachchundraswarama, ale na zisk bodů to nestačilo. V posledním utkání hostla Laputta Shwebo a zaslouženě vyhrála, když soupeře k ničemu nepustila. Shwebo na jaře tápe, dosud nezískalo ani bod, nicméně stále je ve hře o titul, navíc v příštím kole doma přivítá vedoucí Falam. Uvidíme, komu reprezentační přestávka více prospěje.

Akyab Sailors - FC Tararingapatam  3:2 (2:1) /+1/

15. Pyou Ha 0:1, 33. Na Pij 1:1, 38. Po Khnya 2:1, 57. Na Pij 3:1, 81. Tirupachchundraswaram 3:2

Falam Tigres - Yenangyaung Myan Myins  1:1 (0:1) /+1/

27. A Pok Lhop 0:1, 65. Kchan Jul 1:1

Ywei Laputta - Shwebo Pyas  2:0 (1:0)

43. Kwok Sin 1:0, 73. Ho Won 2:0

1. Falam Tigres 7 4 1 2 12:10 13
2. Akyab Sailors 7 3 2 2 13:10 11
3. Shwebo Pyas 7 3 2 2 12:12 11
4. Ywei Laputta 7 3 2 2 10:10 11