Sikkimská liga - 7. kolo. Vedoucí Himalaya opět ztratila body

publikováno 14.04.2015

Tři kola před koncem se situace na čele tabulky i na jejím konci hodně dramatizuje. Vedoucí Himalaya poněkud klopýtá při své jízdě za vysněným titulem a po celkem suverénním podzimu na jaře zatím nedokázala vyhrát. Po remízách s Dikchu nedokázala porazit ani poslední Geyzing a její náskok na čele se zmenšil na pouhé dva body, protože FC Gangtok exceloval v derby s Icemans, takže závěr ligy slibuje zajímavé drama. Jasno není ani na konci tabulky. Geyzing po nečekané remíze zůstal nadále poslední, Sherpové totiž remizovali v Dikchu. Na předposlední místo opět klesli Icemans po porážce od FC Gangtok.

Himalaya Gangtok - Geyzing Glaciers  2:2 (0:2) /+2/

Velkým favoritem byli domácí, v tabulce oba týmy dělilo devět bodů. Navíc hráči Geyzingu měli v nohách těžký zápas Poháru FIFAC ve Svazijsku. Ale jako by je postup a zejména výkon ve druhém poločase nabudil. Od počátku byli hosté pohyblivější a důraznější, hráči Himalaye k úvodu utkání přistoupili dost laxně a hned po deseti minutách pykali. To se protáhl podél Birandry kiribatský reprezentant Ribery a tvrdou střelou k tyči otevřel skore. Domácí překvapivě nestačili ve středu pole, kde dominovalo duo Prakottri - Ribery, které precizně plnilo obranné úkoly a podporovalo ofenzívu. V 18. minutě opět domácí obrana nepracovala dostatečně důrazně, čehož využil Rumbat ke vstřelení druhé branky. Teprve po půlhodině domácí poprvé ohrozili branku Devy, ale brankář Geyzingu se vyznamenal, když kryl nebezpečnou střelu Taipchunga. Geyzing ale nadále dobře vykrýval prostory a výbornou obranou nedovoloval soupeři dostat se do šance. Po změně stran se přece jen začal prosazovat domácí favorit. Trenér Pchhong stáhl z obrany chybujícího Birandru  a do hry poslal ofenzivního Dzowanga, který hru rozhýbal. Přišly i šance, ale Deva byl pozorný. Nestačil až na dorážku Taipchunga, který tak dal utkání nový náboj. Domácí ještě zvýšili aktivitu, ale Deva stále držel svůj tým. Hráčům Geyzingu viditelně ubývaly síly a  osm minut před koncem o vedení přišli, když se prosadil jeden z nejlepších hráčů na hřišti Sindjatnanthya. Remíza už vydržela až do konce, což zejména pro Himalayu představuje nečekanou ztrátu. Geyzing si v tabulce nepolepšil, ale výkonem potvrdil, že má na to, aby se vyhnul baráži.

Branky: 10. Riberi 0:1, 18. Rumbat 0:2, 66. Taipchung (Shamguye) 1:2, 82. Sindjatnanthya 2:2. Rozhodčí Khambe /1/, ŽK Birandra, Taipchung, Shamguye, Chcang - Newsing, Prakottri. 1101 diváků.

Dikchu Athletics - Sherpa Club Gangtok 1:1 (0:1)

V Dikchu se nepodařilo do začátku jarních bojů nainstalovat umělý trávník, a tak se hrálo opět na obávaném nerovném pískovišti. Mnoho krásy tak utkání nepobralo. Sherpové byli překvapivě lepší v první půli a zaslouženě vedli po brance Sharmy Sherpy. Po změně stran ale domácí hráli mnohem aktivněji, vynutili si převahu, ale dlouho nedokázali vyzrát na pozorného Ganchhenga v brance Sherpy. Až v 66. minutě střídající Soplay napřáhl z dvaceti metrů a skákavou střelou vyrovnal. Dikchu mělo i nadále více ze hry, ale další branku už nepřidalo.

Branky: 19. Sharma Sherpa 0:1, 69. Soplay (Lhendup) 1:1. Rozhodčí Lingyam /1/. 849 diváků.

Gangtok Icemans - FC Gangtok 1:5 (0:3)

Vypjaté derby bylo po poločase prakticky rozhodnuto. Icemans utkání nezvládli, na soupeře prostě nestačili. Zklamala především středová formace, Šára na hrotu se prakticky nedostal k míči a v poločase byl střídán, domácí obranu nejvíce provětrával Do Ho Wen, který konečně zahrál tak, jak se od něj očekává. FC načali soupeře už v 8. minutě, kdy se krásně kolem zdi z přímého kopu trefil Lamyen. Převahu hostí ještě do poločasu korunovali brankami Lompak a T.R.Chepkoy. Také po změně stran kralovali hráči FC a kolem 70. minuty přidali další dvě slepené branky. Debakl zmírnil až deset minut před koncem Bhangutta. FC se tak přiblížil vedoucí Himalaye už na dva body, naopak Icemans opět spadli na předposlední místo a budou mít starosti se záchranou.

Branky: 8.Lamyen 0:1 (př. kop), 37. Lompak 0:2, 44. T.R.Chepkoy (Do Ho Wen) 0:3, 67. Lepkolakhyat (Do Ho Wen) 0:4, 71. Do Ho Wen (T.R. Chepkoy) 0:5, 81. Bhangutta (F.Cvrk) 1:5. Rozhodčí Rajangiri /1/, ŽK Linthi (ICE), 1409 diváků.

2. liga

Dostihy mezi Singtamem a Namchi pokračují. Oba týmy hrály na hřištích soupeřů a oba své duely zvládly. Těžší práci měli hráči Namchi v Rumteku, kde od 2. minuty prohrávali, ale ještě v první půli vyrovnal Mashatree a po změně stran završil obrat další obránce Nyima Sheba. Hra na tři útočníky se tak Namchi vyplatila. Vedoucí Singtam na hřišti v Pellingu, kde má své domácí prostředí Pemayangtse, nezaváhal a nakonec celkem jasně zvítězil,když převahu brankově vyjádřil v závěru utkání. Také Mangan, který byl v tabulce třetí, zajížděl na hřiště soupeře a také on byl úspěšný. Severské derby na hřišti v Lachenu už zdaleka nemělo ligové parametry, Mangan prokázal, že má zkušenější mužstvo a zaslouženě vyhrál.

Pemayangtse - Singtam  0:3 (0:1) /-1/

6. Nyingdruptse 0:1, 79. Nandhpar 0:2, 85. Rapkotti 0:3

Lachen - Mangan  0:2 (0:1)

23. Yesheng 0:1, 89. Baburajee 0:2

Black Hats - Namchi  1:2 (1:1)

2. Rajwani 1:0, 18. Mashatree 1:1, 64. Nyima Sheba 1:2

1. Singtam Wilds 7 5 2 0 19:6 17
2. Namchi Storm 7 5 1 1 13:9 16