Úvod » Fotbal » ostatní ligy

6. kolo v Bhútánu a Barmě

publikováno 31.03.2015

BHÚTÁN

Po polovině soutěže měly první čtyři týmy v tabulce po osmi bodech, takže zahájení jarních odvet proběhlo za velkého zájmu diváků. Z vedoucího kvarteta se mohli nejvíce radovat fanoušci Bjakaru, jejich tým totiž dokázal přivézt všechny body ze hřiště posledního Raidaku. Ten se v letošní sezoně nezvykle trápí, doposud nedokázal zvítězit,  a i proti vedoucímu Bjakaru od začátku tahal za kratší konec. Rangers šli už po třech minutách do vedení, když se trefil sikkimský internacionál Turbo Lepcha. Do poločasu ještě zvýšil Timbochhe a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí pokračovali ve slabém výkonu i ve druhé půli a po hodině hry už prohrávali o tři branky po střele Dhorbu. Tang už pouze korigoval stav, Raidak tak nadále zůstává na posledním místě, což je asi největším překvapením dosavadního průběhu ligy.

Druhým týmem, který si z vedoucí čtyřky připsal vítězství, jsou Yetties. Ti se na vítězství nad Parem nadřeli mnohem víc. Hosté hráli dobře v obraně a po půlhodině šli dokonce do vedení po hlavičce Puklaye. Domácím pomohla rychlá branka Pakchoriho po změně stran, od té doby byli lepším týmem a nakonec se dočkali vítězné branky, kterou vstřelil 13 minut před koncem Rondup.

Velký náboj mělo i jihobhútánské derby mezi druhým Hatisarem a třetím Phunccholingem. V bojovném utkání šli do vedení hosté po krásné trefě barmského hráče Myo Do, domácí pak stačili pouze vyrovnat, když se prosadil zkušený Lapchong.

Thimbu Yetties - Paro Druks  2:1 (0:1)

28. Puklay 0:1, 46. Pakchori 1:1, 77. Rondup 2:1

Hatisar Chillies - FC Phuenccholing  1:1 (0:1)

4 - Drukpa (PHU)

3 - T. Lepcha (BJA), Rondup (YET), Wadzong (HAT)

Příští kolo:

Raidak - Yetties

Bjakar - Hatisar

Phuenccholing - Paro

BARMA

6. kolo bylo zajímavé tím, že všechny týmy z prvních tří míst svá utkání prohrály. Největší pozornost byla upřena na další souboj pohárové dvojice Akyab - Falam. Předehru před čtvrtfinálovou odvetou zvládl lépe domácí Akyab a podruhé za sebou porazil aktuální vedoucí tým ligy. Dlouho vyrovnané utkání nasměroval k vítězné koncovce domácí Rakotofarupukiti, který v 45. minutě překonal Su Wayena. Po změně stran měl Falam více ze hry, ale opět si hráči nedokázali poradit s výborným Kyan Huenem v brance. Naopak devět minut před koncem po jednom z rychlých protiútoků skoroval domácí Ma Do Kchan a potvrdil vítězství domácích. Potřetí za sebou se oba týmy utkají opět v Akyabu v pohárové odvetě o necelý týden později.

Ještě hůře než Falam si vedlo druhé Shwebo, které hrálo na hřišti beznadějně posledního Tararingapatamu. Domácí doposud vstřelili pouze čtyři branky, ale v tomto utkání skorovali hned pětkrát! Shwebo sice už po třech minutách vedlo, ale zřejmě se rychlým vedením nechalo ukolébat, protože domácí ještě do poločasu stav utkání otočili. Ve druhé půli Tararingapatam dominoval, do sítě Ehm Su Kyaye se postupně trefili Lan Doh a dvakrát Kou Shou, který se tak se čtyřmi vstřelenými brankami posunul z pozice stopera mezi nejlepší střelce celé soutěže.

Shwebo druhé místo udrželo, protože třetí Yenangyaung na domácím hřišti nestačil na Laputtu. Hosté šli do vedení už po čtvrthodině hry, když branku vstřelil mladý Sham Shul, pro něhož to bylo premiérové utkání v základní sestavě. Krátce po změně stran zaskočil Suprasiwatneho v brance dalekonosnou střelou Kwok Sin a domácí už na zvrat neměli. Shan Mlok sice po hodině snížil, ale Laputta soupeře do tlaku nepustila a aktivním výkonem překvapivé vítězství udržela.

FC Tararingapatam - Shwebo Pyas  5:1 (2:1)

3. Han 0:1, 25. Su Mrong 1:1, 38. Su Hyat 2:1, 54. Lan Doh 3:1, 67. Kou Shou 4:1, 86. Kou Shou 5:1

Yenangyaung Myan Myins - Ywei Laputta  1:2 (0:1)

16. Sham Shul 0:1, 48. Kwok Sin 0:2, 65. Shan Mlok 1:2

Akyab Sailors - Falam Tigres  2:0 (1:0)

45. Rakotofarupukiti 1:0, 81. Ma Do Kchan 2:0

1. Falam Tigres 6 4 0 2 11:9 12
2. Shwebo Pyas 6 3 2 1 12:10 11
3. Akyab Sailors 6 2 2 2 10:8 8
4. Ywei Laputta 6 2 2 2 8:10 8