Úvod » Fotbal » liga Moravy

7. kolo ligy Moravy

publikováno 23.11.2014

Poslední podzimní kolo ligy Moravy rozhodlo o tom, kdo přezimuje na špici tabulky. Podle očekávání je to obhájce titulu, tým SK Pobučí. Pobučí jako jediné z vedoucí trojky dokázalo zvítězit a navýšit svůj náskok na ostatní na luxusních pět bodů. Pobučí v divoké přestřelce zdolalo Duklu Klepáčov 6:4 a má tak z 21 možných na svém kontě 18 bodů. Jedinou porážku si připsalo v pátém kole ve Vikanticích. Druhé Rejhotice si z Vernířovic přivezly pouze jeden bod po remíze 1:1, což byla první a také jediná remíza v celém podzimu. K překvapení došlo ve Vikanticích. Domácí Nova přenechala všechny body poslednímu Pekařovu po prohře 0:3 a podle odborníků to byl nejhorší zápas Vikantic v domácím prostředí za poslední dva roky. Konečně v posledním zápase Přemyslov utrpěl doma drtivou porážku od Temenice 0:5, po níž klesl až na samý chvost tabulky.

Přehled výsledků:

Vernířovice - Rejhotice  1:1 (1:0)

24. Bradlík 1:0
  86. Zola (Derrick) 1:1

Rozhodčí Adámek  /0/,  260 diváků.

Urputný souboj přinesl v prvním poločase vyrovnanou hru. Jedinou větší šanci domácí Bradlík se štěstím proměnil, když brankář Kráva si jeho střelu z úhlu srazil sám do branky. Po změně stran se hrálo za převahy Rejhotic, které v závěru svou snahu přetavily ve vyrovnávací gól. Po dlouhém pasu Derricka skoroval Zola, který tak devátým góle zvýšil své vedení v tabulce střelců. Utkání ale mělo jen průměrnou úroveň, byl to víc boj než dobrý fotbal.

Rozhodčí Jablonický  /0/, 189 diváků.

Nováček tahal od začátku za kratší konec. Temenice si dělala na hřišti, co chtěla a střílela do branky Zemáka jeden gól za druhým. A to ještě hráči dokázali zahodit trestuhodně snad osm vyložených šancí. Až za stavu 0:4 se hra poněkud vyrovnala, zejména díky tomu, že hráči hostí už se zřejmě rozhodli ušetřit domácí od debaklu. Až v závěru dal Krasík úsměvný gól, když obešel i brankáře, trefil z metru tyč prázdné branky, ale ještě stihl míč doběhnout a poslat správným směrem. Přemysl předvedl výkon, se kterým bude mít velké potíže udržet se v lize. Všeobecné se očekává, že se vrátí zpět do ligy druhé.

Vikantice - Pekařov 0:3 (0:1  /+1/

41. Bolek 0:1
  73. Bolek (Kamil Votruba) 0:2
  77. Mahawatak (Kamil Votruba) 0:3

Rozhodčí Piškula  /0/, 305 diváků.

Vikanticím se zápas vůbec nevydařil. V prvním poločase sice měly místy velkou převahu, ale laxní hra útoku zapřičinila, že skore zůstávalo bezbrankové. A Pekařovští trestali v závěru poločasu, kdy nehlídaný Bolek unikl od půlící čáry a sólo zakončil vedoucím gólem Pekařova. Ani střídání v poločase, kdy Amálka vystřídal neviditelného Porta, nepřineslo zlepšení. Pekařov trpělivě bránil a čekal na příležitost k protiútoku. A dočkal se. Aktivní Kamil Votruba nejprve vyslal do úniku Bolka a o chvíli později Mahawataka. A oba dokázali svá sóla proměnit, čímž dokonale zaskočili nejen diváky, kteří po třetím gólu vesměs odešli, ale i odborníky, kteří zápas sledovali. Pokud bude Pekařov i na jaře pokračovat v podobném duchu, může se vrátit na pozice, na kterých byl na konci předchozího ročníku.

Rozhodčí Fadrhonc  /0/, 286 diváků

Skvělé představení v Pobučí završilo ligový podzim. Domácí sice brzy inkasovali, ale pak spustili doslova uragán a během 15 minut nastříleli svému soupeři čtyři góly. Po přestávce se zdálo, že excelentní představení v podání Pobučí bude pokračovat. Brzy po krásné akci na jeden dotek přidal gól David Guma a diváci si začali přát desítku. Jenže Klepáčov vzápětí snížil, domácí nečekaně přestali produkovat svou nátlakovou hru a najednou byli hosté na koni. Snížili až na rozdíl dvou branek a domácí zachránilo od blamáže jen to, že zápas se nachýlil ke konci. Ve druhé půli od 50. minuty totiž nejenže vůbec nevystřelili na branku, ale téměř se nedostali přes půlku. Vítězství však udrželi a na čele ligové tabulky mají pětibodový náskok před druhými Rejhoticemi.

Výsledky posledního kola druhé ligy

Ve druhé lize byla největším překvapením porážka vedoucího Dynama Cotkytle s Baníkem Nedvězí. Na druhé místo se dotáhl Kamenolom Krásné, který je horší jen díky brankovému podílu. Kamenolom v zápase o druhé místo porazil Rejvíz. Štolnava remizovala s Ramzovou a už potřetí za sebou bodovala, čímž se dostala na šesté místo. Poslední přezimují Bukovice, které se rozešly s Potůčníkem smírně 2:2.

Cotkytle - Nedvězí 1:3 (0:1)  /+1/

31. L. Šurek 0:1, 58. Libinský 0:2, 65. Šárovec 1:2, 80. Těžký 1:3

Krásné - Rejvíz 2:1 (1:1)

20. Ptáček I. 0:1, 32. L. Šarda 1:1, 49. Przemysl 2:1

Štolnava - Ramzová 3:3 (1:1)

25. Čapoun 0:1, 36. Kořenec 1:1, 52. Buchtička 2:1, 73. Bílek 2:2, 76. Čapoun 2:3, 82. Lelek 3:3

Aurora cup

Reprezentace Moravy přijala pozvání na turnaj Aurora cup, který se letos bude konat na Aljašce, v nové fotbalové hale v Barrow. Trenér Fettinger nominoval téměř výhradně hráče z domácí ligy. V mužstvu je několik mladých nadějí, ale překvapivě i 36letý Tomáš Kukačka. Jedou tito hráči:

Brankáři: Medvídek, Svitávka

Obránci: Rákosník, Lumír Čajník, Zikmund, Masař, Šeřík, Zesírka

Záložníci: Vachůn, Marek Aňátko, Martin Kaňák, Krasík, Matěj Kozlík, Brouzdal

Útočníci: Zola, Jan Rosník, Miloš Kovařík, Tomáš Kukačka.

Turnak začíná v pondělí 24. listopadu zápasem Aljaška - Špicberky, ve čtvrtek se Morava střetne s týmem Špicberků a v neděli 30. listopadu bude turnaj zakončen zápasem Moravy s domácí Aljaškou. Morava obhajuje prvenství z předchozího turnaje, který se konal na Špicberkách.

O turnaji budeme informovat, pokud se podaří získat práva, budeme ze zápasů Moravy vysílat záznam online přenosu vždy následující den.