SMR, SWZ, LES - 4. kolo

publikováno 14.10.2014

San Marino

Juventus SM - Acquaviva 3:2 (1:0) Caserta, Solferini, Mortale - Nouazzi 2
M. Giardino - Fiorentino 3:2 (2:1) Pavezzi, Kuohukko, Mandraleza - Paviarotti, Moderati

6. Fiorentino 4 0 1 3 5:9 1

Ve čtvrtém kole si udržel vedení Juventus. V dramatickém utkání zdolal Acquavivu 3:2, když rozhodl v 74. minutě Mortale. Acquaviva po porážce klesla na třetí místo. Na druhé se vyhoupl tým Serravalle, který si poradil snadno s Faetanem. Obhájce z Faetana stále hledá svou tvář, inkasoval nejvíce branek ze všech a krčí se na předposledním místě. Monte Giardino v zajímavém zápase zvítězilo nad posledním Fiorentinem. Domácí vedli už 3:1, v 74. minutě snížil Moderati, ale vyrovnat se už Fiorentinu nepodařilo.

Program 5. kola: Faetano se střetne s Acquavivou a pokusí se přiblížit týmům  na lepších pozicích. Fiorentino přivítá Serravalle, které je  favoritem a v případě vítězství může pomýšlet i na vedoucí příčku. Tu ale nechce opustit Juventus, který hraje doma s Monte Giardinem na /+1/ a zřejmě mu podzimní prvenství neunikne.

Svazijsko

Hluti - Croydon 1:1 (0:0) Mohlotse - Dreke
Mahamba - Ngwarumas 1:1 (0:0) Siladze - Koku
Ngwanes - FC Mbabane /+1/ 3:4 (1:3) Webb 2, Tohlene - Abele, Bebele, Sandri, Kamelele

1. Ngwarumas 4 3 1 0 10:4 10
2. Mahamba 4 2 2 0 7:5 8
3. Ngwanes 4 1 1 2 9:9 4
4. Hluti 4 1 1 2 5:6 4
5. Croydon 4 0 3 1 7:8 3
6. FC Mbabane 4 1 0 3 5:11 3

V souboji dvou vedoucích týmů se zrodila remiza Mahamby s Ngwarumas. V takticky vedeném boji góly padaly až ve druhém poločase. Ve 48. minutě poslal hosty do vedení Koku, ale v 60. minutě vyrovnal Siladze. Ngwarumas si udrželi vedení v tabulce a spolu se svým soupeřem odskočili ostatním. Zápas Hluti - Croydon nepřinesl nijak kvalitní fotbal, góly padaly až v závěru. Hluti vedlo gólem Mohlotseho ze 74. minuty, ale v 89. minutě vyrovnal Dreke. Mistr FC Mbabane konečně zabodoval, když v zajímavém zápase bohatém na branky zvítězil na hřišti Ngwanes. Vedl už v 7. minutě 2:0 a vedení držel až do závěru. Přesto poslední místo neopustil.

V příštím kole se střetne FC Mbabane s Croydonem a při šťastné shodě okolností se může vyšplhat v tabulce až na třetí místo.  V Nhlanganu uvidí diváci tradiční derby Ngwarumas - Ngwanes a v posledním zápase první poloviny ligy Hluti hostí Mahambu.

6. Mafeteng 4 0 2 2 6:11 2

Ve šlágru kola v souboji dvou vedoucích týmů se radoval nováček z Teyateyanengu, který deklasoval dosud vedoucí Sehlabathebe na jeho hřišti a dostal se do čela soutěže. Rozhodlo se prakticky na začátku druhé půle. Na kontaktní gól Ukundeleho ve 46. minutě odpověděl po šesti minutách Guadeloupan Gerverec, který zvýšli na 3:1 a Teyateyaneng už vedení nepustil. V závěru ještě přidal gól Gulagula. Mohlokulu zvítězilo nejtěsnějším poměrem v Simpi a dostalo se na druhé místo. Zajímavý zápas se hrál v Pitsengu. Mafeteng dvakrát vedl, ale domácím se vždy podařilo vyrovnat. Mistr z Mafetengu získal ale teprve druhý bod v soutěži a to mu na únik z poslední příčky nestačilo. Zajímavostí tabulky je, že vedoucí Teyateyaneng nemá aktivní skore, což zapřičinila porážka 0:6 v Mohlokulu ve druhém kole. Z Mafetengu se chystá ve čtvrtek live přenos z utkání Poháru FIFAC proti Tamarinu.

V posledním kole první poloviny ligy se budou hrát zápasy: Mafeteng - Teyateyaneng /-1/, Mohlokulu - Pitseng a Sehlabathebe - Simpi.