Úvod » Fotbal » liga Moravy

5. kolo ligy Moravy

publikováno 09.10.2014 (aktualizováno 14.10.2014)

První liga Moravy pokračovala už ve čtvrtek předehrávkou mezi Vernířovicemi a Pekařovem. Zápas se předehrával, protože Pekařov odlétá již v sobotu do Lesotha k odvetě poháru FIFAC.

Vernířovice - Pekařov 2:0 (0:0)

64. Zesírka (Marchand) 1:0
78. Tungura (F. Maršovský) 2:0

Rozhodčí Koula  /0/, 245 diváků.

Jen průměrný fotbal se hrál v ligové předehrávce. První poločas skončil bez branek a téměř bez šancí. Pekařov měl převahu, ale nedostával se k zakončení. Jednak díky pozorné domácí obraně, jednak díky neschopnosti dát přesnou finální přihrávku. Jedinou, ale stoprocentní šanci měl Pavel Vazoň. Z několika metrů hlavičkoval jen do břevna již prázdné branky, když brankář Svitávka podběhl centrovaný míč. Ve druhé půli domácí přidali na tempu a zaslouženě se dostali do vedení brankou Zesírky po vysunutí Marchandem. V závěru pojistil vedení ještě Tungura a pak se už nic důležitého nestalo. Pekařovští se už viděli v letadle a byli rádi, že zápas skončil. Po dnešní porážce si nepolepší v tabulce, zůstávají předposlední, což před odvetou v Simpi není nijak povzbudivé. Ale ztráta z prvního zápasu je příliš velká a zázrak se neočekává.

Další dva zápasy se hrají v neděli. Přemyslov v souboji nováčků hostí Klepáčov a Vikantice mají za soupeře vedoucí mužstvo tabulky Pobučí. Zápas Rejhotice - Temenice se na žádost Temenice hraje až v pondělí, Temeničtí si ze Svazijska přivezli střevní virózu a v sobotu ještě nebudou fit.

Rozhodčí: Cap  /0/, 275 diváků

V neděli se hrálo v Přemyslově utkání dvou nováčků. Přemyslov dosud nezískal ani bod, proto se diváci těšili, že se konečně podaří zabodovat. Začátek Přemyslovu nevyšel, do vedení se dostala Dukla. Ale Přemyslov se nevzdal, dostal se brzy do tlaku, který vyústil ve vyrovnávací gól. Marek Jura zaznamenal svůj premiérový gól v lize. Do poločasu se hrál oboustranně útočný fotbal nahoru dolů, který se musel líbit. Také druhá půle byla vedena v ofenzivním duchu. Hned na začátku poločasu dostal Přemyslov do vedení Catchman, který vyslal nechytatelnou ránu z hranice pokutového území. Pak Točník využil chyby Catchmana, lehce jej obešel a vyrovnal. Ale v dramatickém závěru se podařilo Přemyslovu rozhodnout zápas. Palanda dotlačil míč do sítě po velkém závaru před Benediktovou brankou. Pohledný zápas tak ukončil čekání Přemyslova na první ligové body.

Vikantice - Pobučí 1:0 (1:0)

32. Saussé (B. Hrozný) 1:0

Rozhodčí: Kačák  /1/,   516 diváků.

Do Vikantic přijelo vedoucí mužstvo tabulky a o zápas byl velký zájem, na stadion Za kravínem přijelo přes 500 diváků. Samotný zápas přinesl taktickou bitvu, v níž nikdo nechtěl udělat chybu a od toho se odvíjel průběh zápasu. Zpočátku mělo Pobučí více ze hry, ale naráželo na dobře zformovanou obranu Vikantic, v níž dominoval Kopřivňák s Masařem. Až po zhruba 25 minutách se začalo dařit Vikanticím i dopředu. Začal to Miloš Kovařík, jeho rána ale skončila nad břevnem. V 35. minutě brankář Pobučí Medvídek nestačil na umístěnou střelu Saussého, která, jak se později ukázalo, byla rozhodující. Ve druhém poločase se opět Vikantice zatáhly do obrany a nedovolily soupeři nic, co by vedlo k ohrožení branky Přibyla. V závěru tlak Pobučí sílil, ale domácí vedení udrželi i díky taktickému střídání v samotném závěru. Pobučí tak utrpělo první bodovou ztrátu v letošním ročníku a muselo čekat do pondělka, jestli svou první příčku udrží.

Rozhodčí: Jablonický  /2/, 386 diváků.

V pondělní dohrávce Rejhotice bojovaly o možnost dostat se do čela tabulky. Soupeřem jim byla Temenice, která zatím dokázala bodovat jen doma, zatímco venku dostávala gólové příděly. Zpočátku to nevypadalo na brankové hody. Rejhotice se v útoku trápily, obrana Temenice byla spolehlivá, diváci se už začínali na své hráče zlobit. Ale přišla 30. minuta a rázem bylo všechno jinak. Zola využil krásný centr Zikmunda k vedoucímu gólu a začal své úchvatné představení, jehož výsledkem byl čistý hattrik během 11 minut. Byl to Zolův druhý hattrik v sezóně, zdá se, že hráč má formu a zasloužil by si reprezentační pozvánku. Temenice se s přibývajícími góly zaměřila na přehnanou tvrdost, za kterou pykala. V rukou rozhodčího Jablonického se během prvního poločasu objevily tři žluté karty a mohlo jich být i víc, kdyby se Jablonický nebál sáhnout i do druhé kapsičky pro kartu červené barvy. Druhý poločas však přinesl uklidnění. Temeničtí se již soustředili na pohárovou odvetu s FC Mbabane a soustředili se spíš na to, aby se někdo nezranil. Také domácí se již nikam nehnali a spokojili se s bezpečným vedením. A když v 64. minutě Zola přenechal své místo Grünfelderovi, zdálo se, že gólový příděl do Haškovy sítě je již vyčeerpán. V závěru se všek přece jen diváci dočkali. Velmi aktivní Šeřík a po něm i střídající Grünfelder přidali po gólu a díky lepšímu skore se Rejhotice dostaly na první místo tabulky.

8. Přemyslov 5 1 0 4 7:17 3

Čelo tabulky se nám pěkně vyrovnalo, hned trojice týmů má po 12 bodech. Další trojice pak má po 6 bodech a poslední dva týmy si připsaly po třech bodech. Zajímavé je, že dosud ani jedno utkání neskončilo nerozhodně.

Na čele tabulky střelců výrazně všem unikl Zola, kteerý má na svém kontě už 8 branek. Čtyři dali Tim Hitchcock a Tomas, po třech Bolek, Šeřík, Derrick a M. Kovařík.

V šestém kole bude největším šlágrem střetnutí dvou vedoucích týmů. Pobučí hostí Rejhotice. Zajímavý bude jistě i zápas Klepáčova s Vikanticemi. V Pekařově se střetnou dva poslední týmy tabulky, Pekařov hostí Přemyslov. A konečně kolo doplní zápas Temenice - Vernířovice.

Druhá liga

Ve druhé lize se podobně jako v první nedařilo vedoucím týmům. Oba ztratily první body a prohrály, Cotkytle dokonce doma. Na opačném konci tabulky pak poprvé zabodovala Štolnava a opustila poslední příčku. Na špici se i přes porážku osamostatnilo Dynamo Cotkytle, které prohrálo menším rozdílem, než Rejvíz. Cotkytle doma nestačlo na Ramzovou, Rejvíz prohrál v Nedvězí. Potůčník vybojoval tři body v Krásném, ale k postupovým příčkám má stále ještě daleko. Překvapila Štolnava - nejen vítězstvím nad Bukovicemi, ale i dobrou hrou. Štolnava se určitě chce vyhnout baráži, na kterou nemá dobré vzpomínky, neboť ji před dvěma lety stála druholigovou příslušnost.

Nedvězí - Rejvíz 2:0 (1:0)

30. Zuzánek 1:0, 48. Těžký 2:0

Cotkytle - Ramzová 1:2 (0:1)  /+1/

45. Kosík 0:1, 67. Urvalý 1:1, 71. Bílek 1:2 (p)

Krásné - Potůčník 2:3 (1:1)

1. Skočdorži 0:1, 19. M. Šarda 1:1, 47. Werner 1:2, 61. Vzduch 2:2, 71. Žárofka 2:3

Rejvíz - Cotkytle

Nejzajímavějším zápasem bude bezesporu utkání dvou vedoucích mužstev. V neděli 26. 10. se střetne Rejvíz s Cotkytle. Vyrovnané souboje se čekají i v ostatních zápasech.