Úvod » Fotbal » Liga Mauritiu

Třetí kolo mauritijské ligy

publikováno 30.09.2014

Ve třetím kole byla upřena největší pozornost na zápas St. Piérre s vedoucím týmem North Lagoon. Borci ze severní laguny si vítězstvím udrželi vedení v tabulce. Nejlepší zápas se ale hrál ve Flacqu, v přestřelce v utkání s Barlow zůstaly tři body doma. Nováček Chamarel poprvé bodoval, když remizoval doma s Tamarinem. Poslední místo však neopustil.

St. Piérre Sharks - North Lagoon Clippers 1:2 (1:1)

6. Gjoura (Sayanga) 1:0
  29. Burnesi (Perlin) 1:1
  81. Maniagni (Sharon) 1:2

Rozhodčí Pandriassa  /0/, 552 diváků

Zápas začali lépe domácí. Už v 6. minutě vyslal Sayanga do uličky Gjouru, který otevřel skore. Pohříchu to ale bylo ze strany domácího týmu nadlouho všechno. Zatáhli se do obrany a začali držet vedení. To se jim samozřejmě nevyplatilo, do půl hodiny bylo vyrovnáno. Neurovnaná hra ve druhé půli nepřinesla žádnou větší šanci a zápas vypadal na dělbu bodů. Ale v 81. minutě Sharon vystihl nepřesný odkop Catchera, vyslal do úniku Maniagniho a ten přízemní střelou kolem Parkinsonových kotníků rozhodl. Clippers si udrželi vedení v tabulce, St. Piérre zůstal předposlední. Svou ligovou premiéru si odbyl rozhodčí Pandriassa, který si napoprvé vedl velmi dobře a nedopustil se žádné podstatné chyby.

FC Union Flacq - Barlow United 4:3 (3:2)

Rozhodčí Mahenandra  /1/, 311 diváků.

Oboustranně ofenzivní přestřelka se musela divákům líbit, zvláště, když domácí stále vedli a hosté jen dotahovali. V závěru se zdálo, že zápas skončí nerozhodně, ale v poslední minutě nejlepší hráč na hřišti Chamonix předvedl úchvatné sólo přes čtyři protihráče a lobem přes vybíhajícího brankáře rozhodl zápas. Flacq vedl 2:0 a 3:2, soupeř dokázal vždy vyrovnat, ale na odpověď na Chamonixův gól už jim nezbyl čas. Byl to zatím nejlepší výkon Flacqu v dosavadním průběhu ligy. Mistrovský Barlow poprvé prohrál a pustil na druhé místo právě svého přemožitele.

Olympique Chamarel - FC Tamarin 1:1 (0:1)

20. Hussain 0:1
89. Séte 1:1
  90. Hussain ŽK

Rozhodčí Mubadze  /1/,  411 diváků.

V Chamarelu se představil Tamarin, který sehrál s domácím týmem zajímavý zápas. Sice dominovaly obrany, ale i gólových šancí bylo na obou stranách dost. O něco fotbalovější byli hráči Tamarinu, projevila se na nich větší zkušenost. Dostali se do vedení gólem stopera Hussaina, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před domácí brankou. Ve druhé půli měli domácí hlavně v závěru velký tlak, který korunovali vyrovnávacím gólem. Hosty podržel brankář Arnou, ale minutu před koncem jeho jedinou chybu dokázal využít obránce Séte. Chamarel se tak může radovat z prvního ligového bodu, nicméně zůstává na posledním místě.

1. North Lagoon 3 2 1 0 7:3 7
2. Flacq 3 2 0 1 8:8 6
3. Barlow 3 1 1 1 6:5 4
  Tamarin 3 1 1 1 6:5 4
5. St. Piérre 3 1 0 2 2:4 3
6. Chamarel 3 0 1 2 2:6 1

Ve střelecké tabulce se na prrvním místě osamosttnil Chamonix se třeti brankami. Po dvou dali Owens z Tamarinu,Ngawarula z North Lagoon, Timore z Tamarinu a Lumbaba z Flacqu. Celkem padlo po třech kolech 31 branek, což je nepříliš vysoký průměr 3,44 na zápas.

Ve čtvrtém kole se střetne Tamarin se St. Piérre, Barlow hostí Chamarel a v souboji o čelo tabulky North Lagoon hostí Flacq.

Druhá liga

Ve třetím kole druhé lligy zůstal na čele Flat, přestože doma jen remizoval s Agalegou. O skore druhé je Logo-Logo po vítězství nad exligovým Black Aces. Black Aces se po sestupu z první ligy stále nemohou najít, jsou bez bodu a bez vstřeleného gólu na posledním místě. Nejlepší zápas se hrál ve Vacoas, kde domácí porazili Porthos 3:2, přestože po poločase prohrávali 1:2. Porthos po úvodním vítězství na Agaleze podruhé za sebou prohrál a klesl na předposlední místo.

6. Black Aces 3 0 0 3 0:7 0

Program čtvrtého kola: Porthos - Flat; Black Aces - Vacoas; Agalega - Logo-Logo.