Úvod » Fotbal » liga Moravy

3. kolo ligy na Moravě

publikováno 17.09.2014

Na Moravě se hrálo již třetí kolo první i druhé ligy. Hrálo se vesměs za nepříznivého počasí na podmáčených terénech, přesto diváci viděli góly a místy i dobrý fotbal. Vedení si upevnily Rejhotice, které deklasovaly Pekařov, dařilo se i dalším favoritům - plný počet bodů získaly Temenice, Pobučí i Vikantice.

Rozhodčí Třéska  /3/, 252 diváků.

Pekařovu začátek sezóny nevyšel, po dvou kolech se usadil na poslední příčce a proti rozjetým Rejhoticím neměl příliš velkou naději na slušný výsledek. Rejhotice se i na těžkém terénu pustily do soupeře zhurta, hned po rozehrání střílel nebezpečně Zola, ale Potok byl pozorný. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat a brzy přišly i góly. Hrálo se prakticky stále na polovině Pekařova, který se nemohl vymanit ze stálého tlaku Rejhotic. Po gólech Pernera a Zikmunda přišly chvíle Zoly, který zápas odehrál ve skvělé formě. Zola nejprve po samostatné akci zvýšil na 3:0 a po chvíli proměnil uličku Pernera ve čtvrtý gól. Po změně stran začaly Rejhotice ve volnějším tempu, zato Pekařov se jakoby probudil ze spánku a po dvou chybách domácí obrany zkorigoval na 4:2. Ale netrvalo dlouho a Rejhotice se vrátily k nátlakové hře z prvního poločasu. Pomohlo k tomu i vystřídání Balouna Pivarským. Nejprve Pivarský založil akci, na jejíž konci byla krásná přihrávka Zikmunda před prázdnou branku, kde Perner pohodlně uklidil míč do sítě. Pak Pivarský po Šeříkově rohu hlavou zvýšil na 6:2 a dvě minuty před koncem dovršil Zola hattrik, když zachytil nepřesný výkop Potoka a lobem mu poslal míč do branky. Po tomto gólu nesportovně zahodili své dresy Bolek a Martin Kaňák a demonstrativně zamířili ke kabinám. Ale rozhodčí Třéska jim za nesportovní chování udělil žluté karty a donutil je zápas dohrát. Třéska si jinak nevedl moc dobře, dopustil se řady chyb, největší bylo dvojí odpískání ofsajdu po autovém vhazování. Na mezinárodního rozhodčího je to neodpustitelná chyba. Rejhotice si vysokou výhrou pojistily vedení, Pekařov zůstal poslední a před zápasy Poháru FIFAC bude mít vedení klubu o čem přemýšlet.

Sparta Temenice - Dukla Klepáčov 2:0 (0:0)

61. Matěj Kozlík (Tomáš Kukačka) 1:0
69. Moshushu (René Šavrda) 2:0

Rozhodčí Fadrhonc  /0/, 270 diváků.

V Temenici se hrálo za velkého lijáku na zaplaveném hřišti, ani umělý povrch nestačil vodu odvádět. O fotbalu se příliš nedalo hovořit. Hráči se brodili kalužemi, snažili se postrkovat míč vodou, není divu, že za celý první poločas nebylo vidět ani jednu šanci, dokonce ani jednu střelu na branku. Pozoruhodné je, že jak rozhodčí, tak kapitáni obou mužstev souhlasili s tím, aby se hrálo. V poločase přišla bouřka, která protáhla přestávku na víc, než půl hodiny. Když bouřka odešla, přestalo na chvíli i pršet a voda se pomalu začala vytrácet. Toho využili techničtější domácí ke dvěma gólům v rozmezí osmi minut, kterými rozhodli zápas. Pak opět začalo pršet a dohrávalo se v podobném duchu, jako na začátku zápasu. Sparta si však vedení pohlídala a zápas dovedla do vítězného konce. Dukla nepředvedla vůbec nic ani na začátku druhé půle, kdy byly podmínky pro fotbal příznivější. Svým výkonem zklamala. Temenice zvítězila zaslouženě, dokázala využít zlepšených podmínek k rozhodnutí zápasu.

Dřevař Vernířovice - SK Pobučí 1:3 (1:1)

20. Grubauer (Petlička) 1:0
  43. Marek Aňátko (David Guma) 1:1
  66. Call 1:2
  76. Tim Hitchcock (Brouzdal) 1:3

Rozhodčí Jablonický  /1/,  411 diváků.

V neděli ve Vernířovicích nepršelo, a tak na zápas s mistrem přišlo víc než 400 diváků. Hrálo se na měkkém terénu, přece jen deště v posledních dnech hřiště poznamenaly. Začátek zápasu vyšel lépe domácím, kteří si vytvořili několik nadějných příležitostí. Velkou šanci měl v 7. minutě Bradlík, ale z hranice vápna mířil těsně vedle branky. Také rána Grubauera stojí za zaznamenání, stejně jako dobrý zákrok brankáře Medvídka, který vyrazil Grubauerovu střelu na roh. Na druhé straně pronikal nebezpečně Hůlka, na jeho centr ale Hitchcock těsně nedosáhl. Do vedení šli domácí. Petlička zatáhl míč po pravé straně, počkal si na nabíhajícího Grubauera, který otevřel skore. Do poločasu měl ještě šanci Tungura, ale z dobré pozice přestřelil. V závěru poločasu se hra vyrovnala a hosté dokázali ještě před odchodem do šatny vyrovnat zásluhou přesné střely Marka Aňátka. Ve druhé půli už byli hosté lepší, domácím zřejmě začaly docházet síly. Postupně se převaha přesunula na stranu Pobučí, které rozhodlo zápas dvěma góly zahraničních posil. Nejprve Call, po něm Tim Hitchcock stanovili konečný stav zápasu na 1:3, čímž si Pobučí upevnilo druhé místo jen o skore za vedoucími Rejhoticemi.

Rozhodčí Piškula  /0/,  223 diváků.

V Přemyslově sice také nepršelo, ale zápas poznamenala hustá mlha. Rozhodčí přesto rozhodl, že se bude hrát. Postavil se do středového kruhu a když viděl na obě branky, usoudil, že situace je regulérní. Diváci ale mnoho fotbalu neviděli. Nejen, že nebylo moc vidět, ale hlavně se dobrý fotbal po většinu zápasu nehrál. Ze začátku se dopouštěla domácí obrana hrubých chyb, které Vikantice dokázaly využít ke dvěma hodně laciným brankám. Jak Petřík, který nahradil už podruhé zraněného Kopřivňáka, tak Hrozný měli snadnou úlohu a zajistili Vikanticím do poločasu slušný náskok. Druhá půle byla vyrovnanější i bojovnější. Když se Svobodovi podařilo překonat špatně postaveného brankáře Přibyla, Přemyslov otevřel hru a snažil se o vyrovnání. Ale zkušenější tým hostí se nenechal rozhodit, Masař našel ideální přihrávkou nabíhajícího Kovaříka a ten dělovkou prostřelil Zemáka. Pak byly k vidění šance na obou stranách, hlavně díky chybám v obranách obou mužstev, ale žádný gól se neurodil, střelecká potence obou útoků byla na nulové úrovni. Přemyslov zůstává bez bodu předposlední, Vikantice dohánějí vedoucí dvojici, na kterou ztrácejí tři body.

8. Pekařov 3 0 0 3 3:13 0

Do čela střelecké tabulky se díky hattriku dostal Zola z Rejhotic. Skoroval ve všech zápasech a má na svém kontě už pět branek. Tři góly dal Tim Hitchcock z Pobučí, skoroval rovněž ve všech třech zápasech. Dalších několik hráčů skorovalo dvakrát. Pozoruhodné je, že zatím nebyla zaznamenána ani jedna remíza.

Program příštího kola:

Šlágrem kola bude jistě zápas Vikantic s vedoucími Rejhoticemi. Hraje se v sobotu 27. září, snad se podaří zajistit online přenos. Další zápasy: Pobučí - Přemyslov /+1/, Klepáčov - Vernířovice a Pekařov - Temenice.

Druhá liga

Po třech kolech je na čele bez ztráty bodu dvojice Cotkytle, Rejvíz. U exligového Cotkytle to není až tak překvapivé, ale postavení Rejvízu, který zachaňoval ligu v baráži, se určitě nečekalo. Na opačném konci tabulky se stále nedaří Štolnavě, která je bez bodu poslední.

8. Štolnava 3 0 0 3 2:7 0

Příští kolo: Štolnava - Nedvězí; Bukovice - Krásné; Potůčník - Cotkytle; Ramzová - Rejvíz. Hraje se 27. a 28. 9.