Sikkimská liga - 2. kolo

publikováno 16.09.2014

2. ligové kolo bylo roztaženo do čtyř dnů. Hned v prvním utkání na sebe narazily dva nejúspěšnější kluby loňské sezóny. Mistr z Geyzingu po špatném úvodu nakonec na hřišti Icemans zachránil alespoň remízu, oba celky se ale s jediným bodem krčí u dna tabulky. Na opačném pólu se usadilo překvapivě Dikchu, které uštědřilo debakl FC Gangtoku. Bez ztráty bodu je také Himalaya. Ta po tuhém boji a zejména díky výbornému výkonu brankáře Bhattriho zdolala Sherpu. Sherpové podruhé za sebou jen těsně o gól prohráli, ale výkony nejsou špatné. V klubu tak věří, že se nebude opakovat loňská sezóna s barážovým koncem.

Gangtok Icemans - Geyzing Glaciers  3:3 (3:1)

Geyzing po výprasku v prvním kole na domácí půdě s Himalayou začal bídně i na hřišti Icemans a po čtvrtině zápasu už prohrával o tři branky. Hodně se na nich podepsal bývalý hráč Icemans Gyorko, jehož minely byly místy až podezřelé, proto jej po třetím gólu nahradil Surman. Icemans se náskokem nechali ukolébat a soupeř v závěrečné čtvrthodině převzal otěže utkání. Právě střídající Surman si v 38. minutě naskočil na centr Hathiho a svou první ligovou brankou vykřesal naděje pro svůj tým. Ve druhé půli se hrál hodně kvalitní fotbal. Zásluhou střídajícího Prakottriho, který po špatném výkonu v prvním kole začal pouze na lavičce, se hosté mnohem častěji prosazovali ve středu hřiště, přidali na důrazu a před Lamachhem přibylo vzruchu. Hned po čtyřech minutách využil Prakottri další skvělou přihrávku Hathiho, který se proti svému bývalému klubu rozehrál k výbornému výkonu a utkání dostalo náboj. Hrálo se v tempu a na obou stranách byly k vidění pěkné akce. Geyzing v závěru prokázal velkou vůli po vyrovnání a v 82. minutě po obléhání branky nakonec Ringla míč dotlačil do sítě a zaslouženě srovnal skóre. V samotném závěru ještě mohl otočit utkání Prakottri, ale tvrdou střelou trefil pouze břevno. S remízou asi nemůže být spokojeno ani jedno mužstvo, pouhý bod po dvou kolech není to, co se očekávalo.

Branky: 5. Tripuri (Linthi) 1:0, 17. Šára (Raswin) 2:0, 23. Raswin (F. Cvrk) 3:0, 38. Surman (Hathi) 3:1, 49. Prakottri (Hathi) 3:2, 82. Ringla 3:3. Rozhodčí Chopyal /0/, ŽK Namgyapa (GEY). 1555 diváků.

Dikchu Athletics - FC Gangtok  6:0 (2:0) /+1/

Na obávaném hřišti v Dikchu začali lépe domácí a v 7. minutě otevřel skóre Lhendup po minele zkušeného Ohn Poka, který dobře netrefil skákající míč, a mladý Lhendup pohodlně skóroval. Hosté znervózněli a hru přitvrdili, takže rozhodčí Rajangiri ve své ligové premiéře měl dost práce. Počínal si ale bez zábran a neváhal vytáhnout kartu, kdy bylo potřeba, jako při nešetrném zákroku Getcheringa na Wu Hnja Ja v 31. minutě. Vzápětí  padla druhá branka do Mukerdjeeho sítě. Suresh Mandardanjan se protáhl podél Ohn Poka a prostřelil Mukerdjeeho. Hosté nebyli příliš nebezpeční. Teprve na konci poločasu si připsal Yatso první těžší zákrok po pěkné střele Lompaka, skóre se ale nezměnilo. Do druhé půle vstoupili mnohem lépe hosté, kteří zlepšili napadání a získávali míč častěji. Výsledkem byla velká šance Lamyena, který si naběhl až před branku, ale ze dvou kroků netrefil. Yatso musel řešit několik dalších ošemetných situací, ale čisté konto uhájil. Na druhé straně po ojedinělém protiútoku a přihrávce Mandardanjana zvýšil už na 3:0 Elden Shari. A když po pěti minutách s chutí hrající Suresh Mandardanjan přidal další gól, bylo o osudu utkání definitivně rozhodnuto. Hosté úplně odpadli a ještě stačili dvakrát inkasovat v závěrečné desetiminutovce, navíc těsně před koncem si vybil svou frustraci Getchering dalším likvidačním zákrokem a putoval předčasně pod sprchu. Rozhodčí Rajangiri tak svou premiéru ozdobil první červenou kartou v novém ročníku.

Branky: 7. Jigme Lhendup 1:0, 33. S. Mandardanjan (Soplay) 2:0, 65. E. Shari (S. Mandardanjan) 3:0, 70. S. Mandardanjan (Ma Kchwei) 4:0, 83. Sumatra 5:0, 89. Trankore (Lattey) 6:0. Rozhodčí Rajangiri /1/, ŽK Wu Hnja Ja - Ohn Pok, Getchering, Lompak, Balsir, Nyimche, ČK Getchering. 806 diváků.

Himalaya Gangtok - Sherpa Club Gangtok 2:1 (2:0) /+1/

Derby začalo oboustranně hodně opatrně, dlouho se hrálo mezi šestnáctkami a šance nepřicházely. Ve 20. minutě však napřáhl z velké dálky Lattam a Bhumel v brance se musel hodně červenat, když lehkou střelu propustil do sítě. Inkasovaná branka probudila hráče hostujícího mužstva. Sherpové přidali na důrazu, sice zpočátku až za hranicí tvrdosti, za což v krátké době inkasovali od rozhodčího Lingyama čtyři žluté karty, ale soupeře dostali pod tlak a vyrovnání několikrát viselo ve vzduchu. Jenže v domácí brance stál Bhattri, který všechny pokusy likvidoval. Navíc bezpečně ovládal pokutové území a dokázal i přesně rozehrávat. Naproti tomu Bhumel na druhé straně hřiště neměl svůj den a ve 40. minutě opět pustil střelu z větší vzdálenosti - autorem druhé branky byl obránce Khansavatinghe, který před sezónou přišel právě z Himalaye. Ve druhém poločasu Sherpa ještě zvýšila svou aktivitu a byla zejména ve středu hřiště lepším týmem. Jenže s koncovkou byli Sherpové na štíru. Teprve třináct minut před koncem po sérii rohových kopů překonal Bhattriho Payokle, vyrovnat se ale už Sherpům nepodařilo. I přes velmi dobrý výkon tak nakonec Sherpa zůstává nadále bez bodového zisku.

Branky: 20. Lattam 1:0, 40. Khansavatinghe 2:0, 77. Payokle (Zemek) 2:1. Rozhodčí Lingyam /0/, ŽK Mukeshi, Chombey, Phuncchog, Payokle (SHE). 795 diváků.

1. Dikchu Athletics 2 2 0 0 8:1 6
2. Himalaya Gangtok 2 2 0 0 6:1 6
3. FC Gangtok 2 1 0 1 2:6 3
4. Gangtok Icemans 2 0 1 1 3:5 1
5. Geyzing Glaciers 2 0 1 1 3:7 1
6. Sherpa Club Gangtok 2 0 0 2 2:4 0

Zatím se nikomu nepodařilo skórovat alespoň třikrát, zajímavostí je, že o osm branek Dikchu se rozdělilo hned sedm hráčů.

2 S. Mandardanjan (DIK), Lattam, Khansavatinghe (HIM)

2. liga

Událostí kola byla druhá porážka exligového Lachenu. Omlazený kádr sice dokázal zlikvidovat dvougólové manko, ale v posledních pěti minutách Namchi dvěma slepenými góly nepotěšilo hrstku domácích fanoušků, kteří si na první body musí počkat. Namchi se vyšvihlo na čelo tabulky, protože Singtam v Rumteku proti Black Hats jen zachraňoval remízu. Remízou skončilo i utkání v Pemayangtse, kde ambiciózní Mangan marně dobýval domácí branku poté, co na začátku druhé půle vyrovnal. I přes velkou snahu se však skóre nezměnilo i zásluhou výborného výkonu brankáře domácích Nyimy Pasanga.

Black Hats - Singtam  1:1 (1:0)

35. Shusholing 1:0, 61. Sikhtar 1:1

Lachen - Namchi  2:4 (0:2)  /+1/

13. Lalanandra 0:1, 35. K.S. Rai 0:2, 60. Tsagpo 1:2, 67. Mishra 2:2, 84. Lalanandra 2:3, 85. Mashatree 2:4

Pohár 1. kolo

V odvetných utkáních prvního kola potvrdili vítězové prvních zápasů postup. Oba prvoligové týmy postupují, trochu překvapivé je vyřazení Singtamu, který na domácím hřišti nestáhl gólovou ztrátu proti Lachenu. Nečekalo se ani vyřazení Namchi od Pemayangtse.

Black Hats - FC Gangtok  0:2 (0:2)

14. Balsir 0:1, 20. Lamyen 0:2. První zápas 0:1, postupuje FC Gangtok.

Pemayangtse - Namchi 3:2 (2:2)

2. Tsundrup 1:0, 5. Shkrshma 2:0, 15. Mashatree 2:1, 29. Norbut 2:2, 69. Ranjipurjee 3:2. První zápas 3:1, postupuje Pemayangtse.

Mangan - Sherpa  1:1 (1:0)

6. S. Singh 1:0, 48. Zemek 1:1. První zápas 1:3, postupuje Sherpa

Singtam - Lachen  1:1 (1:1)

34. Kennedy 0:1, 45. Sikhtar 1:1. První zápas 1:2, postupuje Lachen.