Úvod » Fotbal » liga Moravy

2. kolo ligy Moravy

publikováno 29.08.2014 (aktualizováno 31.08.2014)

Moravská fotbalová liga pokračovala o víkendu zápasy druhého kola. Již v sobotu se střetl dopoledne nováček Přemyslov v derby s Dynamem Rejhotice. Z tohoto zápasu byl v sekci livescore online přenos. Další sobotní zápas se hrál ve Vikanticích, kam přijel Dřevař Vernířovice.

V neděli bylo druhé kolo uzavřeno zápasy Pobučí - Temenice a Klepáčov - Pekařov.

Přemyslov - Rejhotice 2:3 (0:2)

14. Derrick (Zikmund) 0:1
  25. Zola (Šeřík) 0:2
  53. Baloun (Davidson) 0:3
73. Sladovník 1:3
88. Masálek (Žofek) 2:3

Rozhodčí Kačák  /0/,   333 diváků. Hráno 30. 8.

Podrobněji v sekci livescore - online přenos.

Vikantice - Vernířovice 2:1 (1:1)

17. B. Hrozný (M. Kovařík) 1:0
  30. Petlička (Jarda) 1:1
67. M. Kovařík (Vachůn) 2:1

Rozhodčí Koula  /0/, 380 diváků. Hráno 30. 8.

Byl to víc boj než fotbal. Vikantice byly o něco bojovnější a to rozhodlo o jejich vítězství. Na vedoucí gól Bedřicha Hrozného odpověděl Petlička po Jardově přímém kopu, když dorazil jeho střelu, kterou vyrazil brankář jen před sebe. Ve druhém poločase nejlepší hráč domácích Miloš Kovařík zužitkoval Vachůnův pas za obranu a rozhodl zápas. Fotbalovosti ale bylo pomálu, hráči se vyžívali v osobních soubojích, faulů bylo víc než dost, ale rozhodčí Koula si se zápasem poradil bezchybně.

Sobotní zápasy druhé ligy

Krásné - Nedvězí 3:2 (2:2)

18. Obrles 1:0, 24. Pomalý 2:0, 29. Libinský 2:1, 45. L. Šurek 2:2, 61. L. Šarda 3:2

87. Tim Hitchcock (Patras) 5:2

Rozhodčí Jablonický  /0/, 279 diváků. Hráno 31. 8.

Zápas byl rozhodně ozdobou dosavadního průběhu ligy. V první půli dominovali domácí hráči, kteří nasadili vysoké tempo a Temenice často nestíhala. Výsledkem převahy byly tři branky. Dvě dal skvěle hrající Hůlka, jednu přidal neméně dobrý Hynek Aňátko. Druhý poločas byl vyrovnaný.Hosté otevřeli hru, dostávali se častěji do gólových šancí a dvěma góly se dostali do zápasu. Další gól Hynka Aňátka však posadil na koně opět hráče Pobučí, kteří zápas dohráli ve velkém stylu. V závěru přidal pojistku vítězství Mauritijec Tim Hitchcock. Vítězství Pobučí bylo zasloužené, přestože Temenice se ve druhém poločase zvedla a dokázala zdramatizovat zápas.

Klepáčov - Pekařov 4:1 (1:1)

19. Potomac (Marek Kaňák) 0:1
37. Tomas (Točník) 1:1
64. Tomas 2:1
75. Tomas (Hrbolatý) 3:1
76. Igor Pumpa (Lukáš) 4:1

Rozhodčí Cap  /0/, 212 diváků. Hráno 31. 8.

Nováček se vytáhl na vicemistra a po nadšeném výkonu ve druhém poločase slavil vítězství. Hrálo se po bouřce na podmáčeném terénu a byl to boj nejen se soupeřem, ale i se záludným terénem. V první půli byla hra hodně neurovnaná, plná chyb a nepřesností, zaviněných často terénem. Druhý poločas už za trochu lepších podmínek zvládli lépe hráči Dukly. Zaskvěl se Svazijec Tomas, autor hattriku, ale dobře hrál celý tým. Převýšil soupeře zejména v bojovnosti. Hráči Pekařova občas působili dojmem, že se nechtějí umazat, což se jim nevyplatilo.

8. Pekařov 2 0 0 2 1:6 0

Do čela tabulky střelců se dostal Tomas se třemi brankami, následuje houf hráčů, kteří mají na svém kontě dvě branky.

Zajímavostí druhého kola je skutečnost, že nebyla udělena ani jedna žlutá karta a všichni rozhodčí byli oceněni nejlepší známkou nula. Hrálo se korektně, přitom byly k vidění velmi kvalitní zápasy.