Úvod » Fotbal » liga Moravy

Liga Moravy začala

publikováno 16.08.2014 (aktualizováno 18.08.2014)

V sobotu 16. srpna začal na dvou stadionech 37. ročník fotbalové ligy Moravy. V Rejhoticích se představil nováček soutěže Dukla Klepáčov, v Pekařově se střetly dva nejlepší týmy předchozícho ročníku - Pekařov přivítal mistra z Pobučí.

Rozhodčí Cap  /2/,     243 diváků.

Zápas byl jasnou záležitostí domácích, přestože jim chyběli tři hráči ze základu, kteří se dosud nevrátili z dovolené. Už v 9. minutě se zapsal do střelecké listiny svým prvním ligovým gólem Sněžník, ze stálé převahy přidal do poločasu po pěkné akci druhý gól Zola. Po změně stran sice hosté začali aktivněji, ale když velmi agilní Čejka přidal třetí gól, bylo rozhodnuto. Dukla se sesypala a svou frustraci si začala vybíjet nevybíravou hrou. Rozhodčí Cap měl dlouho trpělivost, ale v závěru to hostím spočítal i s úroky a během několika minut jim rozdal celkem sedm žlutých karet. Až na nepěkný závěr to byl vcelku dobrý zápas, zejména ze strany domácích. Hosté se přesvědčili, že v první lize to bude mnohem náročnější, než ve druhé. V závěru zcela odpadli a hrát se déle, skore by se hned tak nezastavilo. Diváci se mohli rozejít spokojeni s dobrým výsledkem.

Pekařov - Pobučí 0:2 (0:1)

18. David Guma (Hůlka) 0:1
18. ŽK Patrik Ovesný
  84. Tim Hitchcock (Přeslička) 0:2

Rozhodčí Třéska  /1/,     351 diváků.

Zápas druhého s prvním z předchozího ročníku se hrál dost opatrně. Převládala hra na jistotu,nikomu se nechtělo dopředu. Jako první zahrozili hosté, ale Hůlka v dobré pozici váhal se střelou a Prášilík jej odzbrojil. Z další vážnější akce však už padla branka. Hůlka se probil přes obranu, nahrál pod sebe na nabíhajícího Gumu, který z voleje šťastně překonal Potoka. Patrik Ovesný reklamoval ofsajd příliš vehementně a hlavně nesmyslně, proto dostal žluté varování. Hra se pak vyrovnala, ale hrálo se spíš ve středu hřiště. Obrana Pobučí fungovala spolehlivě, středová řada dokázala podržet míč a po ztrátě jej obvykle brzy získala zpět. Ale šance chyběly, a tak poměr střel na branku byl po prvrním poločase tristní - 1:2. Druhý poločas nepřinesl nic nového, snad jen více nervozity, když se blížil závěr a stav se neměnil. Pokus domácích o zvýšení tlaku se nesetkal s úspěchem, hosté kontrolovali hru a v závěru po brejku Přesličky skoroval mauritijský legionář Tim Hitchcock, čímž zápas definitivně rozhodl. Pobučí tak začalo boj o obhajobu titulu úspěšně, ale výkon nebyl zccela přesvědčivý.

Výsledky nedělních zápasů:

Temenice - Vikantice 2:1 (1:0)

37. Volf (R. Šavrda) 1:0
  47. Petřík (Zámečník) 1:1
85. Honzík 2:1

Rozhodčí Koula  /0/,    305 diváků

Podrobnosti v sekci livescore - online přenos.

Podrobnosti vyjdou později.

Začala i druhá liga dvěma zápasy prvního kola.

Oba zahajovací zápasy skončily nerozhodně, což překvapilo zejména na Ramzové. Ta po sestupu z první ligy nedokázala doma porazit průměrný tým Bukovic. Baník Nedvězí, který ligu zachránil až v baráži, začal novou sezónu dobře. Se silným Potůčníkem vybojoval cennou remízu, když ještě 5 minut před koncem vedl.

Nedvězí - Potůčník 2:2 (1:1)

18. Werner 0:1, 39. Zelenec 1:1, 50. Šurek 2:1, 85. Cagaš 2:2.

Ramzová - Bukovice 1:1 (1:1)

26. Šerák 1:0, 41. Fekete 1:1.