Závěr sezóny v Bhútánu a Barmě

publikováno 27.05.2014

BHÚTÁN

10. kolo

Závěrečné kolo přineslo hned dva nečekané výsledky, kterými vyvrcholil dramatický průběh soutěže. Největším šokem skončil zápas mezi domácím Raidakem a Bjakarem. Vedoucímu Raidaku stačilo jakékoliv vítězství k zisku titulu, ale hráčům jako by vidina mistrovské trofeje svazovala nohy. Po půlhodině totiž domácí prohrávali 0:3. Nicméně i za tohoto stavu stále mohli pomýšlet na titul, protože v souběžně hraném utkání v Paru hráli Yetties nerozhodně stejně jako další adept na prvenství Hatisar, který doma hostil poslední Phünccholing. Raidak ještě do konce poločasu snížil a krátce po změně stran přidal druhý gól. Jenže sázka na ofenzivu přinášela mezery v obraně, čehož hosté využili a odskočili opět na dva góly. V závěru ještě domácí snížili a vrhli všechny síly do útoku, ale soupeř opět z rychlého protiútoku skóroval. Drama se konalo i v Paru, Yetties za nerozhodného stavu těsně před koncem potřebovali vstřelit branku, což se jim podařilo, a tak celkem nečekaně obhájili mistrovský titul a dovršili zlatý hattrick. Hatisar mohl ještě pomýšlet na druhé místo, ale zápas nezvládl a ve druhém poločasu dokonce inkasoval a nakonec se musel spokojit se třetím místem.

Pohár - finále

Týden po skončení ligy bylo v Bjakaru na pořadu finále poháru, v němž se střetly první dva celky tabulky. Ve vyrovnaném utkání dlouho vedli Yetties, ale Raidak jedenáct minut před koncem poslal boj do prodloužení. V něm hned v první minutě přidal Parda druhý gól Raidaku a těsný náskok už hráči z Chhukhy dokázali udržet a po kolapsu v posledním kole vybojovali alespoň zisk domácího poháru.

Thimbú Yetties - Raidak Chhukha  1:2 (1:0, 1:1)

13. Lapchuk 1:0, 79. Nyamgal 1:1, 91. Parda 1:2

BARMA

10. kolo

V posledním kole bylo o mistru rozhodnuto, ale v sázce bylo druhé místo, o které na dálku bojovalo Shwebo s Akyabem. Úspěšnější byl Akyab, který si na domácím hřišti poradil s na jaře tápajícím Tararingapatamem. Shwebo totiž nestačilo v Yenangyaungu na domácí Myan Myins, kteří potvrdili dobrou formu nejlepšího mužstva druhé části ligy. Nicméně po posledním místě po polovině ligy se ziskem pouhých dvou bodů jarní stíhací jízda stačila Yenangyaungu jen na 4. místo. V posledním utkání mistrovský Falam proti poslední Laputtě vybojoval těsné vítězství a kapitán Kchan Jul mohl po skončení zápasu převzít mistrovský pohár, za poslední čtyři roky už potřetí.

6. Ywei Laputta 10 1 3 6 9:21 6

Nečekaným vítězem domácího poháru se stalo mužstvo Laputty. Poslední tým tabulky, který v lize vyhrál pouze jednou, dokázal na cestě do finále vyřadit Akyab a v semifinále dokonce Falam. Ve finále, které se hrálo  v Yenangyaungu, hráči Laputty prokázali větší chuť po vítězství. Zaslouženě vyhráli první poločas po brance maledivského veterána Kelima a i když v úvodu druhé půle Kchon Wa vyrovnal, Ahn Dol opět poslal Laputtu do vedení, které už obětavě bojující hráči udrželi. Zahrají si tak opět po několika letech Pohár FIFAC.

FC Tararingapatam - Ywei Laputta  1:2 (0:1)

31. Kelim  0:1, 51. Kchon Wa 1:1, 57. Ahn Dol 1:2.