Sikkimská liga - 10. kolo

publikováno 21.05.2014

Před posledním kolem už bylo o mistru i o účastníkovi baráže rozhodnuto, přesto se ještě bojovalo o konečné umístění zaručujícím účast v Poháru FIFAC. V tradičním derby mezi Icemans a FC Gangtok si domácí Icemans pojistili jasnou výhrou 2. místo, zatímco FC klesl až na předposlední místo.  FC Gangtok na jaře ani jednou nevyhrál a s bilancí tří remíz se stal nejhorším týmem druhé poloviny ligy. V souboji poslední Sherpy s vedoucím Geyzingem se potvrdila forma svěřenců zkušeného trenéra Hanarvarjeeho a zrodilo se vysoké vítězství čerstvého mistra. Zajímavé bylo utkání mezi Himalayou a Dikchu, obě mužstva se po semifinále domácího poháru střetla v krátké době potřetí a Dikchu o vítězství rozhodlo gólem v poslední minutě.

Gangtok Icemans - FC Gangtok  3:0 (2:0)

Icemans se po vyřazení v semifinále Poháru FIFAC opět dostali do pohody a byli i v tomto utkání lepší. Hráči FC potvrdili jarní mizérii a prakticky Lamachheho neohrozili. Vůbec útočná hra byla na jaře slabinou mužstva, ani jeden z útočníků nevstřelil více než tři branky, a tak nejlepším střelcem se stal se čtyřmi zásahy reprezentační středopolař Lompak. Ten se ovšem v posledním ligovém zápase neprosadil, záložní řada Icemans hrála s přehledem, mnohem kreativněji a útočná dvojice Šára - Tripuri si několikrát vytvořila zajímavé příležitosti. V první půli poslal domácí do vedení Prikhale, bývalý hráč FC a ke konci poločasu ještě zvýšil Filip Cvrk, který opět předvedl kulišárnu, když zdálky přeloboval Mukerdjeeho. Po změně stran ještě přidal svůj sedmý gól Šára a upevnil si tak prvenství v tabulce střelců. V závěru se ještě hosté snažili alespoň zkorigovat výsledek, ale jedinou větší šanci Gyampo neproměnil.

Branky: 14. Prikhale (Linthi) 1:0, 38. F. Cvrk 2:0, 53. Šára (Tripuri) 3:0. Rozhodčí Lingyam /0/, 1636 diváků.

Himalaya Gangtok  - Dikchu Athletics  2:3 (1:0)

Také Himalaya na jaře ztratila dech. Mužstvo, které po první části pronásledovalo Geyzing, ve druhé polovině jen třikrát remizovalo, přesto to stačilo na konečné 3. místo. V závěrečném kole ještě mohli hráči Himalaye pomýšlet i na druhé místo v případě vítězství a porážky Icemans. Proti Dikchu začali dobře a úvodní tlak korunovali po dvaceti minutách brankou Lattama. Jenže pak se hra více než vyrovnala a Dikchu bylo mnohem nebezpečnější. Domácí opět podržel brankář Bhattri, který se v závěru ligy rozchytal do výborné formy, a tak hubené vedení vydrželo až do konce poločasu. Úvod druhé části patřil opět Himalaye a ještě ne 18 letý Landip při svém prvním ligovém startu zvýšil po přesné přihrávce Shamguyeho na 2:0. Dikchu ale zápas nevzdalo, opět si vytvořilo převahu a v závěru se konečně dočkalo i branek. 13 minut před koncem snížil Jigme Lhendup a o tři minuty později barmská krajánek Ma Kchwei vyrovnal. A těsně před závěrečným hvizdem rozhodčího se prosadil i střídající Dzondup a dokonal obrat ve skóre. Dikchu se tak vyhouplo na 4. místo a ještě se může těšit na finále Sikkimského poháru, kde bude chtít proti Icemans vybojovat premiérovou účast v Poháru FIFAC.

Branky: 19. Lattam (Shamguye) 1:0, 54. Landip (Shamguye) 2:0, 77. J. Lhendup 2:1, 80. Ma Kchwei (Shutra) 2:2, 90. Dzondup 2:3. Rozhodčí Chopyal /1/, ŽK Landip. 816 diváků.

Sherpa Club Gangtok - Geyzing Glaciers  0:4 (0:2) /-1/

Tabulkové postavení obou mužstev se potvrdilo i na hřišti - Geyzing hrál s chutí a elánem a jasně svého soupeře přehrál. V první půli se o vedení postaral Chhettri, kterému pomohlo zaváhání Yatsa v brance. Ten špatně rozehrál míč a mladý ofenzivní záložník pohotově trefil odkrytou branku. Na druhý gól si do té doby ofenzivnější hosté museli počkat až na závěr poločasu, kdy se po další chybě domácí obrany prosadil Rumbat. V úvodu druhé půle dvěma slepenými góly Ringly a Ringdupa Geyzing rozhodl o vítězství i v posledním zápase, Sherpové pak sice poněkud zabrali a vyrovnali hru, ale alespoň čestný úspěch nevstřelili, obrana hostí hrála s přehledem.

Branky: 24. Chhetri 0:1, 45. Rumbat 0:2, 47. Ringla (Srawasidorakwe) 0:3, 54. Ringdup (Rumbat) 0:4. Rozhodčí Khambe /0/, ŽK Kelekele. 1196 diváků.

7 Šára (ICE)

5 Prakottri, Chhettri, Ringla, Rumbat (GEY)

2. liga

Lachen si na generálku před baráží zajel do Pemayangtse, které je v tabulce poslední. Po boji nakonec uhrál remízu, ale podobný výkon v baráži by asi na návrat do ligy nestačil. Ani druhý Singtam nijak v Namchi neexceloval, a tak jediní z vedoucí trojky bodovali naplno Black Hats po výhře v Manganu.

Mangan - Black Hats  1:2 (1:2)

8. Drukpal 1:0, 29. Tsimbal 1:1, 39. Gangal 1:2

Namchi - Singtam  1:1 (1:0)

35. Lalanandra 1:0, 79. Lakhputta 1:1

Pemayangtse - Lachen  2:2 (1:1) /-1/

10. Bayangar 0:1, 18. Shkrshma 1:1, 72. Lakshmathi 1:2, 89. Nagyapa 2:2

1. FC Lachen 10 8 1 1 23:13 25
2. Singtam Wilds 10 5 3 2 18:14 18